- Haziran 30, 2023
- No Comment
- 63
Samsun 19 Mayıs Stadyumu’na ‘Eti’ Sponsorluğu mu Geliyor?
TFF 3.Lig’den Bölgesel Amatör Lige düşen Eskişehirspor’da yeni sezon öncesinde yapılan açıklamada 17 yıllık Eskişehirspor- Eti sponsorluğu birlikteliğinin son erdirilirken,…
TFF 3.Lig’den Bölgesel Amatör Lige düşen Eskişehirspor’da yeni sezon öncesinde yapılan açıklamada 17 yıllık Eskişehirspor- Eti sponsorluğu birlikteliğinin son erdirilirken, Eti’nin Samsun 19 Mayıs Stadyumu’na sponsor olabileceği konuşuluyor.
Türk Futbolu’nda lokomotif kulüplerden birisi olan Eskişehirspor’un Bölgesel Amatör Lig’e düşmesiyle birlike 17 yıllık birliktelik sona ermişti. Eskişehirspor’un 17 yıldır sponsoru olan Eti Şirketler Grubu’nun takımın Bölgesel Amatör Lige düşmesi sonrasında sponsorluğunu çekmesi sonrasında yeni sponsorluk görüşmeleri yaptığı öğrenildi.
Bu sezon Süper Lig’de mücadele edecek olan Samsunspor’un maçlarını oynadığı 19 Mayıs Stadyumu için isim sponsorluğu teklifleri arasında Eti de olduğu öğrenildi. Eti Şirketler Grubu’nun Samsunspor ile stat ismi görüşmelerine başladığı iddia ediliyor. ETİ ile birlikte Arçelik, Eti Bakır ve Marshall’ın da Samsunspor’un stadının isim haklarını alınması konusunda yarış içinde olduğu öğrenildi.
Eskişehirspor’dan Eti sponsorluğu hakkında yapılan yazılı açıklamada: ”Yıllardır forma sponsorumuz olan ETİ Şirketler Grubu’nun Temsilcisi ve Avukatı Barış Sütken ile görüşmelerimiz sonucunda, ETİ Şirketler Grubu’nun kulübümüzün Bölgesel Amatör Lig’e düşmesinden dolayı bu sene kulübümüzle sponsorluk anlaşması yapmayı düşünmediklerini tarafımıza bildirilmiştir. Kendilerine bugüne kadar vermiş oldukları destekler için teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.
SAMET KARADAĞ