- Ağustos 22, 2023
- No Comment
- 186
Samsun’da İlk Kez Süper Lig Maçı Oynandı
Trendyol Süper Lig ikinci haftasında Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda Fenerbahçe’yi konuk eden Yılport Samsunspor, 2017 yılında yapılan Yeni Stadyumu’ndaki ilk…
![Samsun’da İlk Kez Süper Lig Maçı Oynandı](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/08/samsun-19-mayis.jpeg)
Trendyol Süper Lig ikinci haftasında Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda Fenerbahçe’yi konuk eden Yılport Samsunspor, 2017 yılında yapılan Yeni Stadyumu’ndaki ilk Süper Lig maçını oynadı.
Geçen sezon mücadele ettiği 1.Lig’de şampiyonluk yaşayan Yılport Samsunspor, 11 yıl sonra Süper Lige geri dönmüştü. Sezonu Sivas’ta açan ve EMS Yapı Sivasspor ile karşılaşan Yılport Samsunspor, deplasmanda 1-1’lik sonuç alırken sezonun kendi sahasındaki ilk maçında ise Fenerbahçe ile karşılaştı. Yılport Samsunspor’da, Fenerbahçe maçı ise ilklerle birlikte geldi.
2017 yılında açılan ve Yılport Samsunspor’un kullanımına tahsis edilen Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda Stadyumda oynanan ilk maç Samsunspor-MKE Ankaragücü maçı olmuştu. Stadyum’daki ilk resmî karşılaşma Beşiktaş ile Konyaspor arasındaki 2017 Süper Kupa maçı, ilk uluslararası maç ise Türkiye 21 yaş altı millî futbol takımının Avusturya’yı ağırladığı maç olmuştu. Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda geçen sezon son maç ise Türkiye-Galler A Milli Futbol karşılaşması olmuştu.
Yılport Samsunspor stadyumun açılışından bu güne TFF 2.Lig, TFF 1.Lig ve Türkiye Kupası maçları oynarken, Yılport Samsunspor-Fenerbahçe arasındaki karşılaşma Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanan ilk Süper Lig maçı oldu. Karşılaşmayı ise Fenerbahçe 2-0 kazandı.
SAMET KARADAĞ