• Kasım 18, 2023
  • No Comment
  • 69

Samsunlu Tuba Bade Şahin, Trampolin Cimnastik Dünya İkincisi Oldu

16-19 Kasım tarihleri arasında İngiltere’nin Birmingham şehrinde düzenlenen Trampolin Cimnastik Dünya Yaş Grupları Şampiyonası, Trampolin Cimnastik Genç Millî Takım kafilesinde…

 Samsunlu Tuba Bade Şahin, Trampolin Cimnastik Dünya İkincisi Oldu

16-19 Kasım tarihleri arasında İngiltere’nin Birmingham şehrinde düzenlenen Trampolin Cimnastik Dünya Yaş Grupları Şampiyonası, Trampolin Cimnastik Genç Millî Takım kafilesinde yer alan Samsunlu Tuba Bade Şahin Dünya İkincisi oldu.

Trampolin Cimnastik Dünya Yaş Grupları Şampiyonası öncesinde Bolu’da kampa giren ve daha sonra İngiltere’ye yedi sporcuyla giden Trampolin Cimnastik Genç Millî Takım başarılar kazandı. 16-19 Kasım tarihleri arasında İngiltere’nin Birmingham şehrinde düzenlenen Trampolin Cimnastik Dünya Yaş Grupları Şampiyonası’nde yarışan Türkiye Trampolin Cimnastik Genç Millî Takım kafilesinde Samsun doğumlu genç sporcu Tuba Bade Şahin de yer aldı.

13-14 yaş kadın kategorisinde 90.530 puanla 5. olarak finale kalan ilk kez düzenlenen Dünya Gençler Şampiyonası yarı finalinde yarışmaya hak kazanan Samsunlu Tuba Bade Şahin, daha sonra finale yükseldi ve 50.790 puanla ikinci olarak gümüş madalya kazandı. Organizasyonda Türkiye’yi Emirhan Danış (Konya), Emir Öztürk (Bolu), Batuhan Meriç Mamur (Bolu), Sinan Cankurt (Bolu), Havva Esin Ergün (Samsun), Tuba Bade Şahin (Samsun) ve Ada Kanat (Çankırı) temsil ederken Tuba Bade Şahin gümüş madalya alarak Türk Bayrağını göndere çektirdi.

Samsun doğumlu olan ve Samsun Cimnastik 55 sporcusu olan Tuba Bade Şahin, Trampolin Cimnastik Dünya Yaş Grupları Şampiyonası’nde dünya ikincisi olarak başarılarını ülke sınırları dışına çıkardı.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir