Savaş Şimşek, Mehmet Hilmi Güler’e Destek Çıktı !

TFF 3.Lig 3.Grup’ta mücadele eden ve Play-Off maçlarına hazırlanan Orduspor 1967 A.Ş.’de Kulüp Başkanı Savaş Şimşek yaptığı açıklamada, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in yaşadığı hakaret olayı ile ilgili kendisine destek çıktı.

AKP Kurucular Kurulu ve MKYK üyesi Haluk İpek’in ve AKP Ordu Milletvekili Ergün Taşcı’nın da katıldığı iftar programında dikkat çeken bir diyalog kameralara yansımıştı. Haluk İpek’in, Hilmi Güler’in iftara katılmaması üzerine söylediği sözler kameranın kayıt aldığı sırada mikrofona yakalanmış ve Güler’ ‘dangalak’ demişti.

Olayın üzerinden çok farklı yerden tepki gelirken, Orduspor 1967 A.Ş. Başkanı Savaş Şimşek’te tepki gösterdi. Savaş Şimşek yaptığı açıklamada:”Bu davranış bizi bu şehrin milliyetçisi olarak, bu şehrin çocukları olarak taraflı tarafsız, görüş ayırt etmeksizin herkesi çok üzmüştür. Biz bunu asla kabullenmiyoruz. Bu yüzden kimse bizim seçilmiş bir belediye başkanımıza, siyasetçimize, ne olursa olsun Ordu’yu temsil eden ,bir stk’ya, en küçük değere kadar hiç kimse hakaret edemez. Böyle bir üslup ve böyle bir dil, hiç kimse ilimizin değerlerine böyle davranamaz. Ordu şehri olarak buna gereken cevap verildi, verilmeye de devam edecek. Biz hep beraber Ordu’yuz. Birlikte olduğumuz sürece neler yapabildiğimizi bizler kadar herkes biliyor” dedi.

Güler’e bir destek de Orduspor 1967 A.Ş. Taraftar Derneği’nden geldi. Dernek tarafından yapılan açıklamada “Her zaman Orduspor 1967 A.Ş. ve Orduspor 1967 A.Ş. taraftarının yanında olup desteğini esirgemeyen, partili partisiz her kesimin beğenisini kazanan, Eski Enerji Bakanımız, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler hakkında mesnetsiz ve saygısızca yapılan söylemleri kınıyor ve daima yanında olduğumuzu bilmesini istiyoruz” denildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!