• Şubat 6, 2020
  • No Comment
  • 37

“Şehrimizle Daha da Bütünleşeceğiz”

52 Orduspor Futbol Kulübü Basın Sözcüsü Olgun Alp, 3 maçlık iyi gidişatın ardından Yomraspor’a mağlup olmalarına rağmen taraftarların Ordu’nun takımının…

 “Şehrimizle Daha da Bütünleşeceğiz”

52 Orduspor Futbol Kulübü Basın Sözcüsü Olgun Alp, 3 maçlık iyi gidişatın ardından Yomraspor’a mağlup olmalarına rağmen taraftarların Ordu’nun takımının yanında olduğunu söyledi.

Daha önce 17 maç üst üste kazanarak 2.Lig’den 1.Lig’e çıktıklarını hatırlatan Alp, aynı şeyleri başarıp, aynı havayı yaşatmanın zor olmayacağını dile getirdi.

“Yukarılara çıkmak istiyoruz”

Yomraspor mağlubiyetini yol kazası olarak değerlendiren Alp; “Bu seneki hedefimiz takımı bulunduğumuz yerden yukarılara çıkmak. Gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Çok güzel bir başlangıç yaptık. İlk 3 maçta 7 puan topladık. Ancak Yomraspor karşısında bir yol kazası oldu. Beklenmedik bir mağlubiyet aldık. Buradan dersler çıkaracağız. Güçlü bir grupta mücadele ediyoruz. Her takım her takımı yenebiliyor. Güçlü güçsüz takım yok. Ekibimize ve takımımıza da güveniyoruz. Biz bu takımı öncelikle ligde tutmak, sonrasında da Play-Off’u zorlamak istiyoruz” dedi.

“3 bin kişi izledi”

Olgun Alp; “Teknik heyetin raporu doğrultusunda 5 tane transfer yaptık. Kısa, orta ve uzun vadede tedbirlerimiz var. Bu takımı bulunduğu yerden yukarılara çıkarırken, şehirle de takımı bütünleştirmek istiyoruz. Yomraspor’a yenildiğimiz için üzüldük ama seyircimizin maça gelmesiyle sevindik. 100-200 kişiye oynarken, 2-3 bin kişiye oynadık. Geçen hafta bastırdığımız bilet yetmedi bazı taraftarlarımız dışarıda kaldı. Taraftarlarımızdan özür diliyoruz. Bir daha olmayacak” diye konuştu.

“Hedef şampiyonluk”

Gelecek yıl hedeflerinin yeni statta şampiyonluk olduğunu belirten Alp; “Ordu olarak UEFA Kupası’nda oynamış, yıllarca Süper Lig’de mücadele etmiş bir takımın temsilcileriyiz. Takımımızı 3.Lig’den alıp gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz” şeklinde konuştu.

“Şehrimizle daha da bütünleşeceğiz”

Güçlü bir yönetimle hadlerini bilerek göreve geldiklerini aktaran Alp; “Bu kulübü amatöre kadar düşürenler gibi afaki paralar, yurt dışından transferler yapmayacağız. Bütçemizi en iyi şekilde kullanacağız. Hedefi olamayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. Gelecek yıllarda uzun vadede bu takımı üst liglere nasıl çıkaracağımızın planlamasını yapıyoruz. Kulübü aldığımızda 60 üye vardı, şuan 360 üye var. 2 bini geçmek istiyoruz. Şehrimizle daha da bütünleşeceğiz. Şehir takımına sahip çıktı”

Her maça ayrı baktıklarını söyleyen Olgun Alp, şuan tek düşüncelerinin Denizli’de oynayacakları Kızılcabölükspor müsabakasını kazanmak olduğunu ifade etti.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

52 Orduspor Futbol Kulübü’nü Şükrü Bekiroğlu Hazırlıyor

52 Orduspor Futbol Kulübü’nü Şükrü Bekiroğlu Hazırlıyor

TFF 3.Lig’de mücadele eden ve hafta sonunda Kırıkkale Gücü Futbol Spor Kulübü ile Ordu’da karşı karşıya gelecek olan 52 Orduspor Futbol…
İşte Ahmet Yıldırım’ın 52 Orduspor Futbol Kulübü Kariyerini Bitiren O Detay

İşte Ahmet Yıldırım’ın 52 Orduspor Futbol Kulübü Kariyerini Bitiren…

Aliağa Futbol A.Ş. mağlubiyeti sonrasında kulüp tarafından istifa ettiği açıklanan Ahmet Yıldırım’ın görevini bitiren detayın maçta yapılan oyuncu değişiklikleri sonrasında önde…
52 Orduspor Futbol Kulübü’nde En Güçlü Aday Hamza Mutlu

52 Orduspor Futbol Kulübü’nde En Güçlü Aday Hamza Mutlu

Teknik Direktör Ahmet Yıldırım ile Aliağa Futbol A.Ş. mağlubiyeti sonrasında yollarını ayıran 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde takıma yeni teknik direktör arayışları…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir