• Nisan 9, 2019
  • No Comment
  • 76

”Şehrin takımını şehrin çocukları ile yaşatmaya çalıştık”

14 Nisan Pazar günü finalde Ulubey Belediyespor ile karşılaşacak olan Orduspor’da Teknik Direktör Mahmut Nambaş, yaptığı özel açıklamada Orduspor’un armasını…

 ”Şehrin takımını şehrin çocukları ile yaşatmaya çalıştık”

14 Nisan Pazar günü finalde Ulubey Belediyespor ile karşılaşacak olan Orduspor’da Teknik Direktör Mahmut Nambaş, yaptığı özel açıklamada Orduspor’un armasını bu şehrin çocukları ile yaşatmaya çalıştıklarını belirtti.

Sezon başında Orduspor’un Teknik Direktörü olan ve taraflı tarafsız bütün taraftarların sevgilisi olan Teknik Direktör Mahmut Nambaş, final maçı öncesinde Spor52’de Samet Karadağ’a özel açıklamalarda bulundu. Orduspor Teknik Direktör Nambaş, şehrin takımı şehrin çocukları ile yaşatmaya çalıştıklarını belirtti.

”Taraftarlarımız en büyük alkışı hak etmiştir”

Sezonun final maçına yaklaşırken; koca bir sezonun hepimiz açısından ne kadar sıkıntılı bir süreçten geçtiğimizi, kısıtlı ve sınırlı imkanlarla büyük Orduspor takımını ve camiasını 52 yılında, şanlı tarihine yakışır şekilde, şehrin takımını şehrin çocukları ile yaşatmaya çalıştık. Orduspor markası ve arması, bu güzel kentimizin en değerli en büyük markasıdır. Hepimizin kuşaklar boyu ortak sevinci sevdası gönül mirasıdır. Bu bilinç içinde mücadele eden takımımızın azim ve inançla, dünün taraftarı ve bu günün kahramanı olarak, tarihdeki onurlu mücadeleleri nedeni ile bu zor dönemdeki gayretleri nedeniyle umut olmuş unutulmazlar arasında yerini almıştır. Bizlere destek veren bir avuç yöneticimizle ve bize her yerde her zaman destek veren taraftarlarımız en büyük alkışı hak etmiştir.

”Onları vicdanları ile başbaşa Allah’a bırakıyorum”

Birbirimize sımsıkı sarılıp teknik ekip, altyapısı, üst yapısı ve emekçisi hepsi bir olmuştur. Bizlere uzaktan yakından destek veren kendisi gelemediği yerde sesi duası bizlerle olanlara da sonsuz teşekkürler olsun. Bir de söz verip unutanlar, güvendirip inandıranlar var umut diye tutulduğumuz, yaralarımız sarılacak, yaralarımıza merhem olacak, tedavi verecekler vardı. Onlara da çok teşekkür ediyorum inandırdılar ve bizim bu günlere gelmemize vesile oldular. Onları vicdanları ile başbaşa Allah’a bırakıyorum. Bu sonuna geldiğimiz son günlerde bir kez daha anladım ki sevmek emek, gayret, samimiyet, özveri, çalışmak, yardımcı olmak ve el tutmak istiyor. Şimdi bu takıma sahip çıkma zamanı, 14 nisan pazar günü stadyumda olma zamanı.

”Kavgadan uzak spor adına elimizden geleni yaptığımızı düşünüyorum”

Geçmiş bir kez daha hatırlayalım istedim. Bilgi ve beceri sevgi ve paylaşmak kontrol ve doğruluk bu şehirde iyiler kazanacak. Bu süreçte zaten kavgadan uzak spor adına elimizden geleni yaptığımızı düşünüyorum ve takdiri büyük Ordu şehrine ve Orduspor taraftarına bırakıyorum. Şimdi yeni güzel şeylerin konuşulduğu, güzel umutların yeşerdiği seçim sonrası yerel yönetimlerden Orduspor’un biz Ordulu spor adamlarının ve sporcuların çok farklı büyük beklentileri umutları var. Biz siyasetin dili ile değil vicdanların sevginin diliyle buradan bu önemli konuyu bir kez daha hatırlayalım istedim. Pazar günü Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Hilmi Güler başkanımızı, Altınordu Belediye Başkanı sayın Aşkın Tören beyefendiyi, tüm iş adamlarımızı, eski efsane oyuncularımızı, eski başkanlarımızı, yöneticilerimizi ve bütün herkesi maça davet ediyorum.

”Bizim işimiz ve gücümüz hep Orduspor olmuştur”

Sezonun final maçına yaklaşırken koca bir sezon hepimiz açısından oldukça sıkıntılı ve kısıtlı imkânlarla büyük Ordusporu şanına yakışır şekilde yine bu şehrin çocuklarıyla yaşatmaya çalıştık. Orduspor bir futbol takımından öte bu kadim şehrin en değerli markası ve armasıdır. Çocuklarımıza sevincini miras bırakacağımız neşe kaynağımızdır. Bizleri en zor günlerde desteklerini esirgemeyen değerli yöneticilerimiz ve futbolcu kardeşlerimiz en yüksek övgülere layıktır. Biz tüm ekip hep bir aile atmosferi ve ruhu ile birbirimize kenetlendik. Yaralarımızı bir kenara bırakıp 14 Nisan Pazar günkü final maçımızda tüm Ordulu hemşehrilerimizi yanımızda görmek istiyoruz. Bizim işimiz ve gücümüz hep Orduspor olmuştur. Şehri yönetenlerin ve kadirşinas iş adamlarımızın kıymetli destekleriyle Orduspor’umuzu daha iyi ve üst derecelerde göreceğimize inancımız tamdır.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Related post

Orduspor’un Eski Kalecisine Milli Davet

Orduspor’un Eski Kalecisine Milli Davet

Türkiye Plaj Futbolu Millî Takımı’nda Avrupa Plaj Futbolu A Ligi için 15 kişilik kadro açıklanırken, Milli Takım kadrosunda geçen sezon Orduspor…
UEFA’dan Türk Kulüplerine Cezalar Devam Etti, Orduspor’a Temiz Raporu Çıktı

UEFA’dan Türk Kulüplerine Cezalar Devam Etti, Orduspor’a Temiz Raporu…

Türkiye’de özellikle Anadolu kulüplerin yabancı futbolculara olan borçlarında devreye giren ve kulüplere ceza veren FIFA, Mart ayında Türkiye’de altı takıma ceza…
Geçen Sezon Orduspor’da Oynamıştı, Milli Takım Kadrosuna Alındı

Geçen Sezon Orduspor’da Oynamıştı, Milli Takım Kadrosuna Alındı

Ordu 1.Amatör Lig’de sezonu Yarı Final etabı ile sonlandıran Orduspor’da Play-Off sürecinde takıma transfer olan İsmail Turhan, Türkiye Plaj Futbolu Millî…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir