Soyunma Odaları Konusunda Sorun Maddiyat !

Ordu Amatör Spor Kulüpleri için Spor Toto Altınordu Tesisleri’nde yapılan yeni soyunma odalarının henüz teslim edilmemesi tartışılırken, sorunun ise kulüplerin maddi anlamda giderleri karşılaşacak güçte olmaması çıktı.

Geçen sezon inşaatına başlanan ve her kulübe bir soyunma odası şeklinde inşaatı devam eden Spor Toto Altınordu Tesisleri’nde proje sona ermişti. Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakanlığı’nın Ordu’daki amatör futbol kulüplerinin maç ve antrenman öncelerinde giyinmeleri ve kulüplerin işlerini yürütebilmesi için inşa ettikleri kulüp binalarının ise kulüplere neden teslim edilmediğinin sebebi ortaya çıktı.

Ordu Gençlik Spor ve İl Müdürlüğü’nün kulüp binalarını bir an önce kulüplere vermek istediği ancak Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda yer alan bir kanunda kulüp binalarını alacak olan kulüplerin bu binalardaki giderlerini kendileri ödemek zorunda maddesi, amatör kulüpler için farklı bir sorun teşkil ediyor.

Kulüp gelirleri olmayan birçok amatör spor kulübü, bu madde ile birlikte kulüp binalarını almaya yanaşmazen Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’in kulüplerin tevrını değiştirmesi halinde binaları vermeye hazır olduğu öğrenildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!