• Aralık 5, 2019
  • No Comment
  • 64

Soyunma Odası İstedi, ‘Git Arabada Soyun’ Cevabını Aldı !

Her ne kadar Spor Toto Altınordu Spor Kompleksi’ne 14 kulüp için soyunma odaları yapılması için geri sayım sürse de, sorun…

 Soyunma Odası İstedi, ‘Git Arabada Soyun’ Cevabını Aldı !

Her ne kadar Spor Toto Altınordu Spor Kompleksi’ne 14 kulüp için soyunma odaları yapılması için geri sayım sürse de, sorun hala devam ediyor. 24 Kasım’da oynanan 1.Amatör Küme müsabakası öncesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden bir yetkilinin bir takımın antrenörüne ‘soyunma odası yok, gidin arabada giyinin’ dediği ileri sürüldü.

Durugöl Tesisleri’nde daha az yaşanan minibüste giyinme modası, Spor Toto Altınordu Spor Kompleksi’nin vazgeçilmezi haline geldi. Soyunma odalarında yer olmadığı için minibüste giyinmek zorunda kalan sporcular, çok fazla ısınamadan da müsabakaya çıkmak zorunda kalıyor. 24 Kasım 2019 Pazar günü oynanan 1.Amatör Küme müsabakası öncesinde bir takımın antrenörü, boş soyunma odasına aramasına rağmen bulamadı. Sporcular arabada giyinmek zorunda kaldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden bir yetkiliye maçları olduğu için sporcularının soyunma odasında giyinmesi gerektiğini söyleyen antrenör, şu cevabı aldığını iddia etti; “Git arabanda soyun. Soyunma odası yok. Benim önceliğim Bölgesel Amatör Lig maçı. Beni hiç ilgilendirmez.”

Yetkilinin ‘git arabanda soyun’ demesi üzerine ‘belki arabam olmayabilir’ diyen antrenöre ‘senin araban var, tribünün altında giyinin’ demesi pes dedirtti.

Altınordu Belediyespor’un Bölgesel Amatör Lig maçı olduğu için tesis yetkilisinden soyunma odası için izin alamayan antrenörün sporcuları, arabada giyinerek maça çıkmak zorunda kaldı.

Vali müjdeyi vermişti

Ordu Valisi Seddar Yavuz; “Karşıyaka Spor Tesisleri’nde kulüplerimizin bina ihtiyacı vardı. Bu ihtiyacı bana ilettiler. Amatör spor kulüplerimiz için çok önemli bir ihtiyacı olan binaların yapımı için son aşamaya geldik. 20 Kasım 2019 tarihi itibariyle ihalesini yapıyoruz. Her biri 70 metrekare olan 14 adet binayı yaparak, amatör spor kulüplerimize teslim edeceğiz. Böylelikle sporcularımız, gençlerimiz araçta soyunup, giyinmek zorunda kalmayacaklar. O nahoş görüntüleri ortadan kaldıracağız. 14 adet kulüp binasının yanında 2 adet hakem soyunma odası, 1 adet stat amiri odası, bay-bayan ve engelli seyirciler için ayrı WC’ler de yapacağız. Tüm bu tesisler, Ordu Valisi olarak amatör spor kulüplerine benim hediyem olacak” diyerek amatör kulüplere müjde vermişti.

Fatsa’da da yaşanmıştı

Öte yandan Ünye Gençlerbirliği U14 Takımı oyuncuları, 21 Kasım’da Fatsa Ek Saha’da oynadığı müsabakada soyunma odalarının dolu ve yetersiz olmasından dolayı sokakta giyinmek zorunda kalmışlardı.

Ordu Hayat Gazetesinde yer alan haberde bazı amatör kulüp yöneticileri, futbolun başındaki kişilerin artık soyunma odası sorununa bir çözüm bulma vaktinin geçtiğini belirterek, kış aylarının geldiğini ve artık minibüste ve sokakta soyunmak istemediklerini dile getirdiler.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

İşte Ordu 2.Amatör Lig’de Atılan O Müthiş Gol

İşte Ordu 2.Amatör Lig’de Atılan O Müthiş Gol

Ordu 2.Amatör Lig’de Fatsaspor ile Dolunayspor arasında Fatsa Ek Saha’da oynanan müsabakayı Dolunayspor 5-0 kazanırken, 1996 doğumlu Emre Kömür köşe gönderine…
Ünye’deki Amatör Müsabakada Spor Adamı Arslan Çakın Unutulmadı

Ünye’deki Amatör Müsabakada Spor Adamı Arslan Çakın Unutulmadı

Ordu 2.Amatör Lig’de oynanan Ünye Fevzi Çakmak Gençlerbirliği ile Çaybaşı Belediyespor maçı öncesinde 2021 yılında vefat eden Arslan Çakın unutulmadı ve…
Yeşilordu Futbol Kulübü – Galataspor Müsabakası Canlı Yayınlandı

Yeşilordu Futbol Kulübü – Galataspor Müsabakası Canlı Yayınlandı

Ordu 1.Amatör Lig Çeyrek Finalinde Orduspor ile Kabadüz Belediyespor müsabakasının Spor52/Youtube üzerinden canlı olarak ekranlara gelmesi Ordu Futbol İl Temsilcisi Fatih…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir