• Kasım 24, 2019
  • No Comment
  • 103

”Şükrü Bodur Ortak Adayımızdır”

Yeni Orduspor Kulübü’nde olağanüstü kongre 30 Kasım’a ertelenirken, Atlıhan Karlıbel Otel’de düzenlenen ve Orduspor’un eski başkanları, yönetici ve futbolcularının katıldığı…

 ”Şükrü Bodur Ortak Adayımızdır”

Yeni Orduspor Kulübü’nde olağanüstü kongre 30 Kasım’a ertelenirken, Atlıhan Karlıbel Otel’de düzenlenen ve Orduspor’un eski başkanları, yönetici ve futbolcularının katıldığı önemli toplantıda eski başkan Şükrü Bodur’un adı ön plana çıktı. Bodur ise, “Artık bu yıl Orduspor için vefa ve feda sezonu olması lazım” dedi.

Yeni Orduspor başkan adayı olmasına artık kesin gözüyle bakılan Şükrü Bodur’un yanı sıra Orduspor’un UEFA Kupası’nda oynadığı dönemde başkanlık yapan efsane başkan Ergin Karlıbel de önemli açıklamalarda bulundu. Gerçekleştirilen toplantıda Bodur ve Karlıbel’in yanı sıra eski başkan, yönetici ve futbolcular da söz aldı.

“Yukarılara çıkmamız lazım”

Orduspor için vefa ve feda sezonu olması gerektiğini belirten Bodur; “Karadeniz’de bütün şehirlerin, hatta ilçelerinin bile profesyonel liglerde takımları var. Ama bizim gidişatımız hiç iyi değil. Buna bir dur deyip yukarılara doğru çıkmamız lazım. Bunun içinde herkesin fikri önemli. Artık bu yıl Orduspor için vefa ve feda sezonu olması lazım. Burada biz vefamızı da fedamızı da ortaya koymalıyız.” dedi.

“Ordusporumuzu ayağa dikmeliyiz”

Ordu Valisi Seddar Yavuz ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile görüşerek Ordu futbolunu ayağa kaldırmak istediklerini söyleyen Bodur; “Bir vicdan borcum var. Vicdanen rahat değilim. Çünkü Orduspor’u her şeyden evvel çok severim. İçinde de olsam dışında da olsam kopmam mümkün değil. Ama maalesef bu hale geldi. Buraya düştü, burada hep beraber yeniden Ordusporumuzu ayağa dikmeliyiz. Orduspor’umuzu eski günlerine döndürmek için birlikte hareket ederek, bu şehri de arkamıza alıp iyi günlere döneceğine inanıyorum.” diye konuştu.

“Orduspor siyaset üstüdür”

Orduspor’un efsane başkanlarından Ergin Karlıbel ise ‘büyük Orduspor siyaset üstü, sevinçte-kederde üzerine titrediğimiz, ortak paydamızdır’ diyerek şunları kaydetti; ” Bugün tarihi bir oluşum ve yeniden diriliş için bir araya geldik. Öncelikle; benim Başkanlığımda çok büyük yetkilerle donatılan bir divan kurulu oluşturacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler, Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören, eski belediye başkanlarımız, eski kulüp başkanlarımızdan Mustafa Poyraz ve Mustafa Duran ile Necdet Gürsoy, Onur Çetinceviz, Burhan Tokcan ve Bahtiyar Tenteoğlu’nun da aralarında bulunduğu bu isimleri önümüzdeki hafta genel kurula sunacağız.”

“Şükrü Bodur ortak adayımızdır”

”Bu süreçte ve sonrasında ayrım gözetmeden il genelindeki tüm amatör takımlarımızı da kucaklamaya devam edeceğiz. Şu anda kayyumda olan eski Orduspor’u kalbimize gömdük. Bir mecburiyetten kurulan Yeni Orduspor’u; bizim eski günlerimize döndürme çabası içerisinde olacağız. Bu takımı kuranlara bugünlere getirenlere tesisleri kazandıranlara teşekkür borçluyuz. İki ayı aşkın süredir sürdürdüğümüz çalışmalarımızda sona geldik. Sevgili Şükrü Bodur ortak adayımızdır. Benim 3 kez olağanüstü durumlarda yaptığım başkanlığı o da şimdi tarihi bir görev olarak yapacaktır. İnanıyorum ki Orduspor sevgisi ile dolu bu arkadaşımıza her kesim destek verecektir. Biz de maddi manevi her türlü destekte yanındayız. Eski futbolcu, Eski teknik adam, Eski yönetici ve tüm Ordulular ile özellikle de Ordulu Mor menekşeli hanımları bu yeniden doğuş ve yeniden dirilişe katkı sunmaya ve tribünlere davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Öte yandan 30 Kasım 2019 tarihinde yapılması planlanan kongrede yenilenmesi düşünülen logo ve ismin de görseli tanıtıldı. Kulüp adı olarak Orduspor Futbol Kulübü üzerinde durulurken, 4 tane logodan da birinin seçileceği belirtildi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Şükrü Bodur “Bizim Olmazsa Olmazımız, Şampiyonluk”

Şükrü Bodur “Bizim Olmazsa Olmazımız, Şampiyonluk”

52 Orduspor Futbol Kulübü Başkanı Şükrü Bodur sezonun ilk antrenmanında “2024-2025 sezonunu bugün açmış olduk. Bizim olmazsa olmazımız, şampiyonluk. Direkt şampiyonluk.…
”Zaman Kaybı Kulüplere Zarar Verir, Sezon Sonunda Birleşmek Daha Sağlıklı”

”Zaman Kaybı Kulüplere Zarar Verir, Sezon Sonunda Birleşmek Daha…

52 Orduspor Futbol Kulübü Başkanı Şükrü Bodur kongrede birleşme ile ilgili açıklamada birleşmede yaşanan tıkanıklığın kendisinden kaynaklı olmadığını söylerken ”Zaman kaybı…
Şükrü Bodur “3.Lig’den Kurtulacak Bir Kadro Kurmak İstiyoruz”

Şükrü Bodur “3.Lig’den Kurtulacak Bir Kadro Kurmak İstiyoruz”

52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Kulüp Başkanı Şükrü Bodur, Olağan Seçimli Genel Kurul’da yaptığı açıklamada “Hızlı bir şekilde iç ve dış transfer…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir