- Ağustos 16, 2023
- No Comment
- 317
Süper Lig Patentli Oyuncu Ordu’ya Transfer Oldu
Kulüp tarihinde ilk kez Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan Perşembespor, kariyerinde bir kez Süper Lig’de forma giyen ve profesyonel…
![Süper Lig Patentli Oyuncu Ordu’ya Transfer Oldu](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/08/cemal-dogu.png)
Kulüp tarihinde ilk kez Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan Perşembespor, kariyerinde bir kez Süper Lig’de forma giyen ve profesyonel liglerde 286 maça çıkan Cemal Doğu’yu kadrosuna kattı.
2023-2024 sezonu öncesinde Perşembe İlçe Sahası’nda yeni sezon hazırlıklarına başlayan Perşembespor’da aynı zamanda transferler de devam ediyor. Ordu 1.Amatör Ligin son şampiyonu olan Perşembespor, kariyerinde Süper Lig’de bir maçta da olsa forma giyen 33 yaşındaki tecrübeli kanat oyuncusu Cemal Doğu ile anlaşmaya vardı.
Futbola memleketinin takımı Erganispor’da başlayan ve 2009-2010 sezonunda Diyarbakırspor’da profesyonel sözleşmeye imza atan Cemal Doğu, daha sonrasında ise Turgutluspor, Kırıkhanspor, Diyarbekirspor A.Ş., Gölcükspor, Anagold 24 Erzincanspor, Bitexen Vanspor FK, Cizrespor, Ağrı 1970 Spor, Yalovaspor, Nevşehir Belediyespor ve son olarak Çarşambaspor’da profesyonel liglerde oynayan Cemal Doğu, geçen sezon ise BAL’da Smart Holding A.Ş.Çayelispor’da forma giymişti.
13 yıl sonra geçen sezon Bölgesel Amatör Lig’de sahaya çıkan Cemal Doğu, Rize ekibinde 24 karşılaşmada 10 gol atmayı başarmıştı. Cemal Doğu, profesyonel liglerde 286 maçta 23 gol atarken Türkiye Kupası’ndaki 20 maçta 6 gollük performansı ile hafızalarda yer almıştı.
SAMET KARADAĞ