Haziran 4, 2023

1967 yılından bu yana Türk futboluna hizmet veren Orduspor Kulübü’nün 2.Amatör Küme’ye düşmesiyle beraber Yeni Orduspor ile birleşme görüşmeleri başlamış ancak bir sonuca varılamamıştı. Savaş Şimşek önderliğindeki Orduspor, yeni sezonda Yeni Mahalle 52 Spor’un yerine 1.Amatör Küme’de 1967 Orduspor adıyla mücadele edecek.

Orduspor Kulübü ile Yeni Orduspor’un birleşme görüşmelerinin olumsuz sonuçlanmasının ardından atağa geçen Mor Beyazlı ekip, sıfırdan, borçsuz bir kulüple yola devam etme kararı aldı.

Bu kapsamda Orduspor Kulübü, 1.Amatör Küme’de mücadele eden Yeni Mahalle 52 Spor ile anlaşarak, o takımın yerine 1.Amatörde yer alacak. Adı da 1967 Orduspor olacak.

“Orduspor efsanesi geri dönüyor”

Orduspor Kulübü’nden Savaş Şimşek, yaptığı açıklamada; “Şuanda biz amatörden başlıyoruz. Sıfır bir kulüple, 1.Amatörden yeni bir kulüple Yeni Mahalle 52 Spor ile lige çıkacağız. Takımın adı Orduspor 1967 olacak. Orduspor Kulübü’nün devamı niteliğinde 1.Amatör liginden sıfır borçsuz başlayacağız. Orduspor ruhuyla, aynı binada baba ocağında başlayacağız. Şampiyonluğa oynayan, bu ligden çıkmak için güzel bir yapı kuracağız. Bizim Orduspor derneğiyle bir ilişiğimiz yok. O zaten mahkemede, onunla bir bağlantımızda yok. Biz sıfırdan ayrı bir şekilde baba ocağından efsane geri dönüyor. Yeni Orduspor’la da bir bağımız kalmadı. Onlara da başarılar dileriz. Orduspor, kaldığı yerden devam ediyor, Orduspor efsanesi geri dönüyor. Nerede kalmıştık diyerek devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!