Takımın İsmi 8 Yılda 4 Kez Değişti !

2019-2020 sezonunda Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü adıyla mücadele edecek olan 1.Amatör Lig takımı, 8 yılda 4.kez isim…

 Takımın İsmi 8 Yılda 4 Kez Değişti !

2019-2020 sezonunda Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü adıyla mücadele edecek olan 1.Amatör Lig takımı, 8 yılda 4.kez isim değiştirdi.

Ordu 1.Amatör Lig’in başlamasına kısa bir süre kala takımlar yavaş yavaş sezon hazırlıklarına ve transfer çalışmalarına hız verirken, bu sezon şampiyonluğun iddialı ekiplerinden birisi olan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nün tarihi isim değişiklikleri ile dolu.

Ordu Amatörü’nün köklü kulüplerinden birisi olan ve bir dönemin Ordu’daki futbol fabrikası olarak bilinen takım, Altaş Soyaspor adıyla tanınmıştı. Daha sonra bu kulüp son 8 yılda Soyaspor Gençlik, Yeni Mahalle 52 Spor ve son olarak Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü adını aldı.

İlk değişim 2013 yılında oldu !

Altaş Grubu’nun sahibi olduğu ve Bölgesel Amatör Lig’de Altaş Soyaspor adıyla mücadele eden Ordu temsilcisi, 2013-2014 sezonu öncesinde takımı devretmeyi düşünüyordu. O dönem Kulüp üyesi olan ve Kadın Futbol Takımı’nı çalıştıran Özcan Türkmen’in de kulüp kurma düşüncesi vardı. Altaş’ın kulüp üzerinden sponsorluğunu çektiğini açıklamasının ardından Bölgesel Amatör Lig takımlarından Altaş Soyaspor’un adı Soyaspor Gençlik Kulübü olarak değişti ve kulüp Özcan Türkmen’e devredildi. Kulübün yeni başkanı da eski Özcan Türkmen oldu.

2018’de Soyaspor adı tamamen gitti !

Yaklaşık 5 yıl Soyaspor Gençlik’te görev yapan ve bu süreçte oyuncular yetiştirse de takımı Bölgesel Amatör Lig’de tutamayan Özcan Türkmen, 2018 yılında radikal bir kararla takımın adını tamamen değiştirdi. Birkaç iş adamının desteğiyle ayakta durmaya çalışan Soyaspor Gençlik’in adı 2018 yılında Yeni Mahalle 52 Spor Kulübü olarak tescillendi ve yeni Başkan Şenol Yılmaz oldu. Özcan Türkmen ise teknik direktörlük görevlerinde kaldı.

Birleşme yok yine isim değişikliği var !

3.Lig ekibi Yeni Orduspor ile sezon öncesinde yapılacak kongre öncesinde defalarca masaya oturan Orduspor yetkilileri, kongre günü salona alınmayınca birleşme olayını rafa kaldırdı. Orduspor yetkilileri, isim değişikliği konusuna yabancı olmayan Yeni Mahalle 52 Spor ile görüşerek, daha önce defalarca isim değişikliği yapan kulüp üzerinde bir kez daha isim değişikliği yaptı. Takımın liglerdeki yarışmacı haklarını alınarak takımın ismi Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü yapılırken, takımın tarihsel geçmişi Orduspor üzerinden yapılmaya başlandı. İsim konusu TFF’de resmiyet kazandı ancak logo konusunda herhangi bir gelişme netliğe kavuşmadı.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Related post

Orduspor – Demirspor Maçı Sonrasında Tribünlerden Büyük Alkış

Orduspor – Demirspor Maçı Sonrasında Tribünlerden Büyük Alkış

Ordu 1.Amatör Lig’de Orduspor ile Demirspor arasında geçtiğimiz Pazar günü oynanan maçın bitiş düdüğü sonrasında karşılaşmayı tribünden takip eden futbolseverler iki…
Tuncay Sonel’den Orduspor Açıklaması

Tuncay Sonel’den Orduspor Açıklaması

Ordu Valisi olduğu dönemde Orduspor’un yeniden yeşil sahalara dönmesinde büyük çaba harcayan ve daha sonra Vali-Mülkiye Başmüfettişliğine atama kararı çıkan Tuncay…
Yeni Lider Orduspor, Devreye Zirvede Girdi

Yeni Lider Orduspor, Devreye Zirvede Girdi

Ordu 1.Amatör Lig’de Gülyalı Turnasuyuspor’a kaybettikten sonra üst üste beş maç kazanan Orduspor, rakibinin puan kaybı ile birlikte B Grubu’nun yeni…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir