Mart 27, 2023

Takımlar Birleşirse Orduspor Tarih Olacak !

Ordu’da spor anlamında gündemi aylardır meşgul eden Orduspor ile Yeni Orduspor birleşmesinde son aşamaya gelindiği belirtilirken, birleşme şartlarına göre Orduspor sadece 1967-2019 yılları arasındaki faaliyetleri ile tarihin tozlu sayfalarında yer alacak.

Liglerin bitmesinin ardından gündemden düşmeyen ve hatta Yeni Orduspor kongresi öncesinde son anda bozulan birleşme konusu tekrar konuşulmaya başlandı. TFF 3.Lig ekibi Yeni Orduspor ile Ordu 1.Amatör Küme’de sezonu bitiren Orduspor yöneticilerinin birleşmeyle ilgili görüşmeleri devam ediyor. Olumlu geçen görüşmeler sonucunda iki ekibin resmî açıklamayı kısa zamanda yapması bekleniyor.

1967 yılında Türk Futboluna hizmet vermeye başlayan Orduspor ile son 5 sezonda 4 isim değiştiren Yeni Orduspor’un birleşmesi sonucunda ortaya farklı bir isim çıkacak. Orduspor Kulübü ve logosunun mevcut haklarını kullanamayacak olan yeni kulüp için Orduspor 1967 adı ve kulübün eski logosu önerildiği belirtildi.

Öte yandan Türkiye’yi UEFA Kupası’nda temsil eden, Türkiye de sayısız başarılara imza atan Orduspor’un olası birleşme sonrasında artık sadece mazi olarak kalacağı biliniyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!