• Ağustos 2, 2021
  • No Comment
  • 49

Taraftarlar İçin Kurallar Açıklandı !

Türkiye Futbol Federasyonu, önümüzdeki sezonda oynanacak müsabakalarda statlara alınacak taraftarlar için kriterleri belirledi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2021-22 sezonunda stadyumlarda…

 Taraftarlar İçin Kurallar Açıklandı !

Türkiye Futbol Federasyonu, önümüzdeki sezonda oynanacak müsabakalarda statlara alınacak taraftarlar için kriterleri belirledi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2021-22 sezonunda stadyumlarda taraftarların yer alma şartlarını açıkladı.

TFF’den yapılan açıklamaya göre, aşısını yaptırmış kişiler, HES kodlarıyla stadyumlarda yerlerini alabilecek. Aşı olmamış ya da Covid-19 hastalığına yakalanmamış taraftarlar ise maçtan 48 saat önce PCR testi yaptıracak. Covid-19’a yakalanmış ancak aşı tarihi henüz gelmemiş taraftarlar da yine HES kodu ile stadyumdaki yerlerini alabilecek.

İşte TFF’den yapılan açıklama;

TFF Yönetim Kurulu’nun 2021-2022 sezonunda oynanacak profesyonel müsabakalara stadyum kapasitelerinin %50’si oranında, localara ise tam kapasite ile seyirci alınmasına dair kararına istinaden TFF Sağlık Kurulu, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ile yaptığı istişareler sonucunda Seyircilerin Stadyumlara Giriş Şartlarını belirledi. Buna göre seyircilerin stadyumlara alınması için gereken uygulamalar aşağıdaki gibidir:

Süper Lig ve TFF 1. Lig için Seyircilerin Stadyumlara Girişi:

1. Seyircilerin stadyumlara girişleri, HES/Passolig entegrasyonu ile Passolig üzerinden alınan biletler ile yapılır. Bilet alacak kişilerin, HES kodu bilgilerine Passolig’in ulaşmasına onam vermesi gerekmektedir.

2. HES uygulaması ile Covid-19 aşıları kontrol edilen ve HES’in onay verdiği seyirciler stadyuma girebilirler.*

3. Aşı olmamış ve Covid-19 geçirmemiş seyircilerin müsabaka gününden 48 saat önce PCR testi yaptırmaları gerekir.

4. Covid-19 geçirmiş ancak müsabaka tarihi itibarı ile henüz aşı takvimini tamamlamamış seyirciler HES onayı ile stadyuma girebilirler.

5. Seyircilere yönelik HES uygulama sorgulamaları Süper Lig ve TFF 1. Lig için Passolig ile yapılacaktır.

TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig için Seyircilerin Stadyumlara Girişi:

1. Seyircilerin stadyumlara girişleri Süper Lig ve 1. Lig için belirlenen şartlar dahilinde ev sahibi kulübün sorumluluğunda HES kodu kontrolü ile yapılır.

2. Aşı olmuş seyircilerin son aşı tarihlerini takip eden 14 günden sonra başlamak üzere 180 gün süre ile herhangi bir teste ihtiyaçları yoktur.

SAMET KARADAĞ

Related post

Ordu’da Taraftarlar Resti Çekti, Tek Orduspor İstiyor

Ordu’da Taraftarlar Resti Çekti, Tek Orduspor İstiyor

Ordu’da son dönemlerde Orduspor konusunda çok farklı senaryolar dönerken tribün liderleri bir olarak Ordu’daki takımlardan tribün desteğini çektiğini ve tek Orduspor…
Ordu’da Taraftarlar Birleşti, Orduspor İçin Basın Açıklaması Yapacak

Ordu’da Taraftarlar Birleşti, Orduspor İçin Basın Açıklaması Yapacak

Ordu’da son yıllarda mali ve sportif açıdan yaşanan sorunlarla amatöre kadar düşen, aynı zamanda iki sezon liglere katılmayıp iki sezon önce…
52 Orduspor Futbol Kulübü Taraftarlarından Ordu’ya Çileli Yolculuk

52 Orduspor Futbol Kulübü Taraftarlarından Ordu’ya Çileli Yolculuk

TFF 3.Lig Play-Off Finali’nde Çimentaş Elazığspor’a 3-0 kaybeden 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Ordu’dan otobüsle İstanbul’a giden taraftarlar üst üste ikinci kez…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir