Mayıs 29, 2023

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu 44. Başkanlar Kurulu Toplantısı 4-5 Mayıs 2023 tarihleri arasında Konya Ramada Otel’de yapıldı.

Toplantıya Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, TASKK Genel Başkanı ve TFF Amatör İşlerden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin, Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Kerim Vural, Konfederasyon Yönetim, Denetim, Disiplin ve Onur Kurulu Üyeleri, ASKF Başkanları ile taban birliklerinin temsilcileri katıldı.

Başkanlar Kurulu toplantısında toplantıya katılan üyeler söz alarak Bölgesel Amatör Ligi, Türkiye şampiyonaları ve yerel ligler ile ilgili görüş ve önerilerini bildirdiler. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünden gelen “Spor Kulüplerinin Vergisel Yükümlülüğü”, “Spor Kulüpleri Genel Kurulları” ile “Spor Kulübü Defterlerinin Kaybedilmesi” hakkındaki tebliğleri bilgilendirildi. Kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin değerlendirilmesi ile toplantı Genel Başkanın kapanış konuşması ile son buldu.

Başkanlar Kurulu toplantısının önceki bölümünde Konfederasyon Yönetim Kurulu, Genel Başkan Ali Düşmez başkanlığında toplandı. Toplantıda 2022-2023 Futbol Sezonu BAL, yerel ligler ve Türkiye şampiyonaları ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan gelen tebliğler görüşüldü.

Konfederasyon Yönetim Kurulu gündemindeki diğer maddeleri de görüşerek karara bağladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!