Mayıs 29, 2023

Tecrübeli Kaleci Hasan Kaya Sezonu Kapattı !

52 Orduspor Futbol Kulübü’nün sezon başında transfer ettiği 35’lik kalecisi Hasan Kaya, son oynanan Altındağspor maçının 64.dakikasında sakatlanırken sezonu kapattığı açıklandı.

Ligde aldığı kötü sonuçlarla alt sıralara geriledikten sonra morali bozulan 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde moralleri daha da bozan bir gelişme yaşandı. Sezon başından bu yana kaleyi koruyan 35 yaşındaki Hasan Kaya, Altındağspor maçında ciddi şekilde sakatlanmıştı. Maçta girdiği bir pozisyon sonrası sakatlanan kaleci Hasan Kaya’nın ön çapraz bağı koptuğu belirtildi.

Sezon başında transfer edilen 35 yaşındaki kaleci Hasan Kaya, İstanbul’da özel bir hastanede aynı zamanda 52 Orduspor Futbol Kulübü Basın Sözcüsü olan Prof. Dr. Çağatay Öztürk tarafından ameliyat edildi. Ameliyatın başarılı geçtiği belirtilirken, Hasan Kaya sezonu kapattı. 52 Orduspor Futbol Kulübü’nden yapılan açıklamada, “Kalecimiz Hasan Kaya, Altındağ Spor maçında ön çapraz bağı koparak oyundan çıkmak zorunda kalmıştı. Bugün Prof. Dr. Çağatay Öztürk hocamız kalecimizin ameliyatını başarıyla gerçekleştirdi. Oyuncumuz Hasan Kaya’ya geçmiş olsun diyor sayın Prof. Dr. Çağatay Öztürk hocamıza bu başarılı ameliyatı için çok teşekkür ediyoruz.” denildi.

52 Orduspor Futbol Kulübü formasıyla ligde 11 maça çıkan 11 maçta 13 gol yiyen Hasan Kaya’nın arkasında ise 24 yaşındaki Berat Çelebi’nin yanı sıra 22 yaşındaki Batuhan Bahtiyar bulunurken, devre arasında ilk olarak kaleci transferi yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!