• Aralık 4, 2019
  • No Comment
  • 75

Tek Teselli !

Yozgat’ta kaza yapan Ordu Gençlerbirliği Bayan Hentbol Takımının oyuncuları Göksu Akyel ve Sinem Aksu’nun hayatlarını kaybetmesi herkesi derinden üzerken, Antrenör…

 Tek Teselli !

Yozgat’ta kaza yapan Ordu Gençlerbirliği Bayan Hentbol Takımının oyuncuları Göksu Akyel ve Sinem Aksu’nun hayatlarını kaybetmesi herkesi derinden üzerken, Antrenör Ercan Akman, oğlu Doğancan Akman ve 15 sporcunun durumlarının iyi olması tek teselli oldu.

1 Aralık 2019 tarihinde Yozgat ili Sorgun ilçesinde Hentbol Bayanlar 2.Ligi takımı olan Ordu Gençlerbirliği Hentbol Takımının yapmış olduğu trafik kazası sonrasında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in talimatıyla ilgili Genel Sekreter Yardımcısı Ali Erdal Gülderen ve Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Eser Keleş saat 01:00’de Yozgat iline ulaşarak hastanedeki sporcuları ziyaret ettiler.

Gülderen, ilk olarak Yozgat Şehir Hastanesi’ndeki 3 sporcu Yaren Sarıkaya, Açelya Türkmen ve Reyhan Yılmaz ve aileleri ziyaret edilerek durumları hakkında hem ailelerden hem doktorlarından bilgi alındığını ve taburcu olduklarını söyledi.

Daha sonra Yozgat ili Sorgun ilçesinde bulunan Sorgun Devlet Hastanesi’nde yatmakta olan kulüp antrenörü ve aynı zamanda araç şoförü olan Ercan Akman ve oğlu Doğancan Akman’nın durumları hakkında hem ailelerinden hem de doktorlardan bilgi alındığını söyleyen Gülderen, Akman ve oğlunun da taburcu olduğunu dile getirdi.

Ordu Hentbol İl Temsilcisi Hatice Akman’ın; kazalı olan aracın Altınordu ilçesine intikalinin sağlanması, Sporcuların eşyalarının kulüp yetkililerine tesliminin jandarma nezdinde sağlanması ve Adli sürecin takip edilmesi hususlarını Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse ve Vali Vekili İzzet Ercan’a ileten Genel Sekreter Yardımcısı Ali Erdal Gülderen, ayrıca Yozgat İl Jandarma komutanıyla görüşülerek çözüme kavuşturdu.

Tokat Devlet Hastanesinde tedavi gören sporcu Sema Palavar’ın yanında bulunan ailesi ile de görüşen Gülderen, sporcunun durumunun iyi olduğunu ve taburcu olacağını öğrendi.

Gülderen; “Sonuç itibariyle yaşamını kaybeden yavrularımız bizleri derinden üzmüştür. Bu vesileyle hayatlarını kaybeden canlarımıza Allah’tan rahmet kederli ailelerine sabırlar diliyoruz” dedi.

Ordu Hayat

Related post

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir