Mart 20, 2023

Teknokent, Gattuso’ya Emanet

İlhan Şahin’in Ordu’ya kazandırdığı okullar ve o okullarda yaptığı sportif başarılar aşikar iken bu sene yeni açılan Özel Ordu Teknokent Koleji’nde kız ve erkek futbol takımlarını Gattuso lakaplı Hakan Yurdakul’un çalıştıracağı belirtildi.

Ordu’da uzun yıllar amatör futbol oynayan, sonrasında birçok takımda antrenörlük yapan Antrenör Hakan Yurdakul, 10 tane bayan sporcusunu verdiği Özel Ordu Teknokent Koleji’nin antrenörlük görevini üstlendi.

“Güzel işler yapacağız”

Rüsumat-4 Gençlikspor’da oynayan 10 sporcusunun Özel Ordu Teknokent Koleji’nde okuduğunu aktaran Yurdakul, “Daha önce Ordu Açı Koleji ile Türkiye 2’nciliklerimiz vardı. Şimdi burada geleceğe yatırım yapmayı planladık. Takımımda oynayan kızlarımı bir okulda toplama şansı veren İlhan Şahin başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu sene Liseler Arası Kızlar Futbol Şampiyonası’nda iddialıyız. Aslında katıldığım her alanda iddialı olmayı seven bir antrenörüm. Yeni sezon öncesinde çalışmalara başladık. Umarım Ordumuz adına güzel işler yapmaya devam ederiz” dedi.

Antrenörlük kariyerine Ordu Özel Sporcular Futsal Takımı ile başlayan ve başarılar yakalayan Hakan Yurdakul, daha sonra Kirazlimanıspor’da yardımcı antrenörlük ve akabinde antrenörlük yaptı. Rüsumat-4 Gençlikspor Kız Futbol Takımını kuran Yurdakul, 3 yıl içinde takımı Türkiye’de adından söz edilen bir takım haline getirdi. Son olarak da Rüsumat-4 Gençlikspor erkek futbol takımı ile 2.Amatör’de boy gösterdi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!