Türkiye Futbol Federasyonu’nun TFF 1.Lig ve 2.Lig’de değiştirdiği Play-Off sistemi, yeni sezon öncesinde TFF 3.Lig’de de değiştirildi.

2022-2023 sezonu öncesinde öncelikli olarak TFF 1.Lig’de değiştirilen Play-Off sistemi yeni sezon öncesinde 2.Lig ve 3.Lig’de de değiştirildi. Geçen sezon TFF 3.Lig’de üç ayrı grupta 12 takım Play-Off’a kalırken, yeni sezonda ise bu sayı 15’e çıktı.

Ordu’yu TFF 3.Lig’de temsil eden 52 Orduspor Futbol Kulübü, Fatsa Belediyespor ve Orduspor 1967 A.Ş., değiştirilen Play-Off sistemi ile birlikte hedeflerini iyice Play-Off olarak belirledi. İşte TFF 3.Lig’de değiştirilen yeni Play-Off sistemi;

TFF 3. Lig’de her üç grupta 2, 3, 4, 5 ve 6. sıradaki takımlar Play-Off müsabakalarına katılacak. Normal sezonu 2. sırada bitiren takımlar doğrudan Play-Off finaline yükselecek. 3. ile 6. takım 4. ile de 5. takım, maçlar 3 ve 4. sıradaki takımların sahasında olmak üzere tek maç eleme usulüne göre karşılaşacak. Kazanan ekipler, ilk karşılaşma ligi daha alt sırada bitiren takımın sahasında olacak şekilde çift maç eleme usulüne göre karşılaşacak. Çift maç sonucunda tur atlayan takım finale yükselecek ve finalde ligi 2. sırada bitiren takımın rakibi olacak. Her grupta ayrı ayrı oynanacak olan final müsabakalarını kazanan üç takım daha TFF 2. Lig’e yükselecek.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!