TFF, BAL Liderlerini 3.Lig’e Yükseltti !
Bölgesel Amatör Lig’de gruplarını lider bitiren 12 takım, Federasyon kararı ile eleme maçı olmadan 3. Lige alındı. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan…
Bölgesel Amatör Lig’de gruplarını lider bitiren 12 takım, Federasyon kararı ile eleme maçı olmadan 3. Lige alındı.
Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Bölgesel Amatör Lig takımları için devrim gibi bir karar geldi. Sezon başında grup liderlerinin Play-Off maçları oynayacağı açıklanmasına rağmen, TFF tarafından Bölgesel Amatör Lig’de sezonun bitmesiyle birlikte lider takımların 3.Lig’e alındığı açıklandı.
Alınan karar neticesinde Mardin 1969 Spor, Sebat Gençlik, Tokat Belediyesi Plevne, Karabük İdman Yurdu, Talasgücü Belediyespor, Anadolu Üniversitesi, Bornova Futbol Kulübü, Aliağa Futbol A.Ş., Sultanbeyli Belediyespor, Silivrispor, Küçükçekmece Sinop ve İnegöl Kafkasspor önümüzdeki sezon 3.Lig’de mücadele edecek.
Geçtiğimiz sezonlarda ise genellikle Bölgesel Amatör Lig’den 3.Lig’e sadece 9 takım yükseliyordu.
SAMET KARADAĞ