Mart 28, 2023

TFF, Orduspor 1967 F.İ.S.K.’i İki Kez Uyardı !

TFF 3.Lig ekiplerinden Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından iki kez ”TFF onayı olmayan forma setleriyle müsabakaya çıkılmasından” dolayı ihtar cezası alırken üçüncü cezanın ne olacağı bekleniyor.

2021-2022 sezonunda mücadele edeceği 3.Lig öncesinde Türkiye Futbol Federasyonu’na herhangi bir logo onaylatmayan ve Orduspor’un 1967 yılından 2000’li yılların sonuna kadar kullandığı logoyu kullanan ancak tescil alamadığı için Türkiye Futbol Federasyonu’na sunamayan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’ne iki kez ihtar geldi.

İki sezon önce Yeni Mahalle 52 Spor olan adını Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü değiştiren ve hem Ordu 1.Amatör Lig hem de Bölgesel Amatör Lig’de mücadele formada kullandığı logoyu 3.Lig’de de kullanınca Türkiye Futbol Federasyonu’nun dikkatinden kaçmadı. Federasyon kayıtlarında da herhangi bir logosu olmayan Mor-Beyazlı ekip, şu ana kadar ihtar cezası ile kurtuldu.

3.Lig’in ilk maçı ve Türkiye Kupası 1.Tur maçlarıyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu ”TFF onayı olmayan forma setleriyle müsabakaya çıkılmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle ihtar cezası” açıklaması ile cezayı belirtirken, ligin 2.haftasında oynanan Karbel Karaköprü Belediyespor maçında da aynı forma setini kullanan Ordu ekibinin cezası Cuma gününe kadar belli olacak.

Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nde ilerleyen haftalarda da bu eylem devam ettikçe verilecek cezalar sadece ihtar ile kalmayarak para cezası ve daha sonra puan silme cezasına kadar yükseleceği öğrenildi.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!