Mart 20, 2023

Ordu 1.Amatör Küme ekiplerinden Gülyalı Turnasuyuspor’un başarılı stoperi Tolga Koyun, geride kalan sezonda takımıyla Play-Off Yarı Finaline kadar yükselmeyi başarırken, performansıyla da büyüledi.

Gülyalı Turnasuyuspor savunmasının can sibobu olan 24 yaşındaki stoper Tolga Koyun, geride kalan sezonda yine üstüne koymayı başardı.

Teknik Direktör Mümin Sarı’nın vazgeçilmez oyuncularından biri olan başarılı stoper, rakip golcüleri canından bezdirirken, bir çok futbolsever, ‘Tolga’ya bu lig az geliyor, artık Bölgesel Amatör Lig’de oynamalı’ yorumları yapmaya başladı.

Hem iş hem de futbol hayatını bir arada yürütmeye çalışan başarılı stoper, futbolu çok sevdiğini ve bundan sonra da çok mücadele ederek iyi yerlere gelmek istediğini dile getirdi.

“Başarılı olduk”

Geride kalan sezonda başarılı sonuçlar aldıklarını ve Play-Off Yarı finaline kadar çıkmayı başardıklarını söyleyen Koyun; “Geçtiğimiz sezona iyi başlayamadık. Ancak çabuk toparlanmasını bildik. Takımda birbirinden tecrübeli oyuncularımız vardı. Başarılı olacağımızı biliyorduk. Play-Off’a kaldık ve yarı finale kadar da yükseldik. Bizim gibi diğer takımlara göre maddi anlamda daha düşük büteçli bir takıma göre çok iyi bir başarı elde ettik. Daha iyisini yapmak için çalışmaya devam” dedi.

Daha çok çalışarak futbolda iyi yerlere gelmek istediğini söyleyen Koyun, yeni sezon öncesinde ne yapacağı konusunda henüz karar vermediğini ancak Bölgesel Amatör Lig’in hedeflerinden biri olduğunu dile getirdi.

Teklifler var!

Ordu 1. Amatör Küme’de zirveye oynayan birkaç takımın Tolga Koyun’u kadrosunda düşündüğü bilgisi alınırken, yeni sezonda genç oyuncunun kıskaca alındığını ifade edildi.

Kariyeri

2009 yılında Orduspor’un altyapısında futbola başlayan ve 3 sezon burada top koşturan Tolga Koyun, daha sonra Turnasuyuspor’a transfer oldu. 5 sezondan bu yana aynı takımda oynayan başarılı oyuncu, 5 sezonda da tüm maçlarda oynadı ve takımıyla Play-Off’a kalmayı başardı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!