Tonya Doğanspor’dan Taraftar Tepkisi !

Geçtiğimiz Çarşamba günü Ordu 19 Eylül Stadyumu’nda Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile karşılaşan Tonya Doğanspor’dan TFF’ye taraftar tepkisi geldi.

2020-2021 sezonunda Ordu’yu Bölgesel Amatör Lig’de temsil eden Ünye 1957 Spor ve Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile aynı grupta yer alan Tonya Doğanspor’dan, geçtiğimiz hafta Ordu’da oynanan maçın ardından tepkiler gecikmedi.

Dört golün atıldığı ve takımların birer puanı paylaştığı maçın ardından özellikle Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü cephesinde tribünde ortalık karışırken, Tonya Doğanspor ise kendi sahalarında kendilerine uygulanan kuralların burada uygulanmadığı konusunda tepki gösterdi.

Tonya Doğanspor’dan yapılan açıklamada ”Kendi sahamızda bir hafta önce oynadığımız karşılaşmada TFF’nin belirlediği 15 kontenjan dışında Trabzon futbolunu yöneten kişiler, hocalarımızın eşlerini stada sokmadılar. Fotoğraflarda da görüldüğü gibi Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile oynadığımız karşılaşmada ev sahibi takım taraftar organizasyonu yapmıştır. Eğer bir kural varsa herkese uygulanmalı. Tonya Doğanspor, Trabzon futbolunu yönetenlere ne yaptı. Bu standart sadece bizlere neden uygulanıyor.” diyerek Trabzon Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na tepki gösterdi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!