• Ocak 23, 2020
  • No Comment
  • 54

TÜFAD Ordu Karmasında Seçmeler Yapıldı !

5-8 Nisan 2020 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek olan TÜFAD Geleceğin Yıldızları Turnuvası öncesinde TÜFAD Ordu Karması oluşturuldu. Seçmelere büyük ilgi…

 TÜFAD Ordu Karmasında Seçmeler Yapıldı !

5-8 Nisan 2020 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek olan TÜFAD Geleceğin Yıldızları Turnuvası öncesinde TÜFAD Ordu Karması oluşturuldu. Seçmelere büyük ilgi olurken, kadro ilk etapta 24 kişiye düşürüldü.

Karşıyaka Spor Tesisleri’nde Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Ordu Şubesi Başkanı Turgut Kır ile antrenörler Adem Aksoy, Ali Haydar Demir ve Azmihan Beslen’in katıldığı seçmelerde amatör takım altyapılarından 24 kişi göze girdi.

“Turnuvayı önemsiyoruz”

TÜFAD Geleceğin Yıldızları Turnuvasını önemsediklerini aktaran TÜFAD Ordu Şubesi Başkanı Turgut Kır; “Antalya’da yapılacak olan TÜFAD Geleceğin Yıldızları Turnuvası öncesinde ilk seçmemizi gerçekleştirdik. 2008 doğumlu çocukların karmasını yaptık. Şuan seçmeler sonrasında 24 kişiyiz. Bu sayı ilerleyen zamanlarda yapılacak olan elemelerle 12 kişiye düşecek. Takımımız antrenmanlara başladı. Antrenörümüz Azmihan Beslen. Bu turnuvaya 6. kez katılıyoruz. Daha önceki katılımlarımızda göze giren oyuncularımız olmuştu. Zaten buradaki amaç, Genç Milli Takımlarımızın altyapısını oluşturmaya katkı sunmak. Buradaki olayın püf noktası, profesyonel takımlarımızın altyapıları bu seçmelerde yer almıyorlar. Çünkü onlar gelişim liglerine katılıyorlar. Sadece amatör takım oyuncularını tarıyoruz. Gözden kaçan oyuncuları alıyoruz. Bu anlamda çok başarılıyız. Milli Takıma, Beşiktaş’a oyuncular gönderdik. Çok sayıda oyuncumuz profesyonel takımlarda seçmelere gitti. Hala da temasları devam ediyor. Bu turnuva çocukların yükselmesi için bir kapı.” dedi.

“İlk kez uçağa binecekler”

Destek olması durumunda sporcuları uçakla götürmek istediklerini söyleyen Kır; “Çocuklarımız Antalya’da ultra lüks bir otelde kalacaklar. İlk defa uçağa binecek çocuklarımız var. Eğer destek alabilirsek, şartlarımız uygun olursa çocuklarımızı uçakla götürmek istiyoruz. Uçakla da tanıştırmak istiyoruz. Bunu başaramazsak mecbur araçla gideceğiz. İnşallah bu konuda iş adamlarımızdan, belediyelerimizden yeterli desteği alırız” diye konuştu.

5-8 Nisan 2020 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek olan TÜFAD Geleceğin Yıldızları Turnuvası öncesinde TÜFAD Ordu Karması’nda 24 kişilik kadronun ilerleyen süreçte 12 kişiye indirileceği belirtildi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Related post

Yeni Ordu Stadyumu’nda Yapılan ‘UEFA’ Semineri Sona Erdi

Yeni Ordu Stadyumu’nda Yapılan ‘UEFA’ Semineri Sona Erdi

TFF ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Ordu Şubesi öncülüğünde, ‘Temel Tefil 2.UEFA Sürekli Antrenörü Gelişim Semineri’ ve ‘Onur Aksu-Ümit Gürsoy…
Fatsa Belediyespor’a Tüfad’dan Baklavalı Doping !

Fatsa Belediyespor’a Tüfad’dan Baklavalı Doping !

TFF 3.Lig’de mücadele eden Fatsa Belediyespor’un hafta sonunda deplasmanda oynayacağı Güneş Holding Çankaya Futbol Kulübü öncesinde, Ordu Tüfad Şubesi Başkanı Turgut…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir