TÜFAD’dan Turgut Kır İçin Yeni Görev !

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Ordu Şubesi Başkanı olan Turgut Kır, TÜFAD yönetim kurulu tarafından yönetim kurulu asil üyeliği getirildi.

TÜFAD Genel Merkez Yönetim Kurulu, 2022 yılı 3.toplantısını Ankara’da gerçekleştirdi. Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Genel Başkanı İsmail Dilber başkanlığında yapılan toplantıda gündem konuları görüşülerek bazı kararlar alındı.

Yapılan toplantıda alınan kararlardan birisi de TÜFAD Ordu Şubesi Başkanı Turgut Kır’ın yeni görevi hakkındaydı. Bir süre önce vefat eden TÜFAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Asil Üyesi ve ayrıca TÜFAD Elazığ Şube Başkanı olan Münir Yılmaz’ın yerine, birinci sıradaki yedek üye olan TÜFAD Ordu Şube Başkanı Turgut Kır Asil Üyeliğe getirildi.

Orduspor altyapısından yetiştikten sonra Rizespor, Samsunspor ve Ünyespor’da forma giydikten sonra Orduspor’da futbolu bırakan Turgut Kır, antrenörlük kariyerine ise yine Orduspor’da yardımcı antrenör olarak başlamıştı. Bulancakspor, Gümüşhane Sportif Faaliyetler A.Ş. ve 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde de çalışan Kır, son olarak 2015-2016 sezonunda 2.Lig’de mücadele eden Orduspor’da teknik direktörlük yapmıştı. Kır, 3 Ağustos 2015 yılında yapılan TÜFAD Ordu Şubesi Genel Kurulu’nda Başkanlığa seçilmişti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!