• Ekim 14, 2023
  • No Comment
  • 529

Tuncay Şanlı: ‘’Gol Yemeyen Tek Kaleci Oldum’’

Youtube’de Socrates kanalının parçası olan Mehmet Demirkol’un kanalında yayınlanan’ Demirkol’un Galaxy Rehberi’ programına katılan eski A Milli Takım oyuncusu Tuncay…

 Tuncay Şanlı: ‘’Gol Yemeyen Tek Kaleci Oldum’’

Youtube’de Socrates kanalının parçası olan Mehmet Demirkol’un kanalında yayınlanan’ Demirkol’un Galaxy Rehberi’ programına katılan eski A Milli Takım oyuncusu Tuncay Şanlı, Çekya maçında kaleye geçtiğini anı tekrar anlattı ve herkesi o güne götürdü.

Trenyol 1.Lig ekibi Sakaryaspor’un teknik direktörü olan eski A Milli futbolcu Tuncay Şanlı, Mehmet Demirkol’un kanalında yayınlanan’ Demirkol’un Galaxy Rehberi’ne katıldı. Birbirinden önemli konulara açıklık getiren ve geçmiş anılarını anlatan Tuncay Şanlı, EURO 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Çekya maçında Volkan Demirel’in kırmızı kart görmesiyle kaleye geçerken, o anları tekrar anlattı.

EURO 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda 2-0 geriden gelip 3-2 kazandığımız Çekya maçının 90+2.dakikasında Volkan Demirel, Koller’i ittiği için oyun dışı kalırken 3 oyuncu değişikliği hakkımızı da kullandığımız için kaleye zorunlu olarak Tuncay Şanlı geçmişti. Şanlı, kırmızı kartın çıkması ile anını tekrar anlatırken: ‘’Benim öyle bir niyetim yoktu, zaten cesaret edemezdin. Yandık dedim. Sonra bir ara Fatih Terim ile göz göze geldik. Hoca bizi o kadar iyi tanıyordu ki bakışları ve mimikleri ile biz ne yapacağımızı biliyorduk, bir şey söylemesine bile gerek yok. Göz göze geldik, ben geçeyim mi diye bir hareket yaptım o da onayladı ben sonra gittim eldiveni aldım ama o saniyelik durumda o formayı giyerken ‘ben ne yapacağım’ dedim.’’ ifadelerini kullandı.

Tuncay Şanlı kaleye geçer geçmez ellerini kaldırdığını söylerken: ‘’Koller’le kafa topuna çıksam elimle yetişemem ki, geçer geçmez ellerimi kaldırdım. Allah’ım bana yardım et dedim. Benim için anıydı, gol yemeyen tek kaleci oldum.’’ dedi.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir