Tuncay Sonel: “Efsane Orduspor 2.Amatör Lig’den Başlayacak, Birleşme Söz Konusu Değil”

Ordu’da son dört yıldır sezon başları öncesinde konuşulan birleşme konusunda yine Orduspor ile farklı takımların birleşmesi gündeme gelirken, Orduspor konusunda uzun süredir çalışmalar sürdüren Ordu Valisi Tuncay Sonel Samet Karadağ’a konu hakkında en net ifadeleri özel olarak açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu ya da Amatör Spor Kulüpler Federasyonu çatısı altında herhangi bir ligde son üç sezondur mücadele etmeyen Orduspor’da hareketli saatler yaşanıyor. Orduspor 1967 A.Ş. camiasına yakınlığı ile bilinen Mahir Akdere’nin Orduspor kayyum başkanlığından alınarak yerine Şahap Şahin, Hamdi Işık ve Ferdi Şahin’in atanması ile birlikte Orduspor konusunda bir birleşme olacağı söylentileri ayyuka çıkmıştı.

Geçmişte Altınordu Belediyespor, 52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor 1967 A.Ş. ile birleşmesi gündeme gelen Orduspor konusunda en net açıklamayı ise Ordu Valisi Tuncay Sonel yaptı. Orduspor konusunda uzun süredir çalışan Sonel, Spor52.com ve Ordu Yorum Gazetesi için Samet Karadağ’a yaptığı özel açıklamada “52 Orduspor Futbol Kulübü ya da Orduspor 1967 A.Ş. ile efsane Orduspor’un birleşmesi söz konusu değil. 2.Amatör Küme’den başlayacağız, efsane yeniden doğacak. Yok eğer istemiyorsanız vazgeçerim, Orduspor gibi bir değer de yok olur tarihin sayfalarında yer alır.” diyerek net konuştu.

Orduspor’un borcu konusunda 16 aydır çalıştıklarını ve büyük bir kademe kaydettiklerini belirten Ordu Valisi Tuncay Sonel: ”Biz inşallah 180 milyon lira borcu 8,6 milyon liraya düşürdük. İnşallah 2.Amatör’den başlatacağız. 8 Mart 1967 yılında kurulan, TFF’de 188 sicil nolu, kütük nosu 52-001-193 olan Efsane Orduspor’u yaşatacağız inşallah. Kimse başka tarafa çekmesin. 16 aydır çalışıyoruz. İki avukat, bir iş hukuku profesörü ve bir de menajer. Amacımız şehrin ve ülkenin değeri olan Mor-Beyazlı efsane Orduspor’u yaşatmak. Entübe hasta Orduspor’u iyileştirmeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Vali Tuncay Sonel, Ordu Valisi olarak şehrin değerini yaşatmak istedikleri için çalışmalar yaptığını belirtirken, Orduspor’un Trabzonspor, Eskişehirspor, Sakaryaspor gibi Türkiye’nin bir değeri olduğunu vurguladı.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!