• Nisan 23, 2022
  • No Comment
  • 75

”Türk Futbolu Tanırsa Bana İhtiyacı Olduğunu Görür”

Türk Futbolu’nun tecrübeli teknik direktörlerinden birisi olan ve bir dönem Orduspor’u da çalıştıran Ziya Doğan, yaptığı açıklamada Türk Futbolu’nun kendisine…

 ”Türk Futbolu Tanırsa Bana İhtiyacı Olduğunu Görür”

Türk Futbolu’nun tecrübeli teknik direktörlerinden birisi olan ve bir dönem Orduspor’u da çalıştıran Ziya Doğan, yaptığı açıklamada Türk Futbolu’nun kendisine ihtiyacı olduğunu belirtti.

Beşiktaş altyapısından Türk Futbolu’na kazandırılan ve özellikle teknik direktör yaptığı kulüplerde oldukça dikkat çekici dönemler geçiren Ziya Doğan, son olarak Gümüşhane Sportif Faaliyetler A.Ş.’yi çalıştırdıktan sonra inzivaya çekildi. 61 yaşındaki teknik adam, yaptığı açıklamada birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.

Türk Futbolu’nda özellikle alt liglerde teknik direktörlerin genellikle milletvekilleri aracılığı ile göreve geldiğini belirten Ziya Doğan kendisinin herhangi bir milletvekili ile teması olmadığını söylerken: ”Teklif gelirse çalışırım, gelmezse gezerim. Benim 5 bin lira maaşım var hanımımla gezerim. Konuştuğum herşey olay olur.” derken ”Türk Futbolu’na ihtiyacım yok, Türk Futbolu tanırsa bana ihtiyacı olduğunu görür. Onların düşündüklerini 15 yıl önce ben uyguluyordum. Alsınlar üç önlibero nasıl oynatılıyormuş baksınlar. Kariyer düşmez, futbol unutulmaz. Daha fazla tecrübemiz var. Kim arıyor, kimse aramıyor. çokta umrumda değil ben de onları aramayacağım.” gibi net ifadeler kullandı.

Ziya Doğan, Orduspor’un TFF 1.Lig’de mücadele ettiği 2014-2015 sezonunun ikinci yarısında göreve gelmiş ve 8 maç takımın başında kalmıştı. Genç oyuncularla kurulu kadro ile mücadele eden takımın başında olan Ziya Doğan’ın Orduspor kariyeri 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 6 mağlubiyetle noktalanmıştı.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir