• Şubat 7, 2023
  • No Comment
  • 63

Türkiye Genelindeki Tüm Spor Faaliyetleri Durduruldu !

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok ilimizde hissedilen ve…

 Türkiye Genelindeki Tüm Spor Faaliyetleri Durduruldu !

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok ilimizde hissedilen ve ülkemizi yasa boğan deprem sonrasında ülkemizdeki tüm spor organizasyonlarının durdurulduğu açıklandı.

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Kasapoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Ülkemizde yapılacak tüm ulusal spor organizasyonları ikinci bir açıklamaya kadar durdurulmuştur. İlgili tüm birimlerimiz AFAD koordinasyonunda teyakkuz halindedir. Aziz milletimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonu, futbol camiasına tüm ülkemizi yasa boğan depremler ile ilgili çok önemli bir çağrıda bulundu. Yapılan çağrıda şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Futbol Federasyonu olarak ülkemizin son zamanlarda karşılaştığı en büyük felaketlerden biri olan bu depremin yaralarını birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde hep birlikte saracağımıza inanıyoruz.

Federasyon olarak; milli yas ilan edilerek dalgalanan şanlı bayrağımızın yarıya çekildiği bu zor dönemde; ‘gün tek yürek olma günüdür’ diyerek yardım kampanyası başlatma kararı aldık. AFAD Başkanlığınca koordine edilen aşağıda belirtilen hesaba TFF olarak 20 milyon TL bağış yaparak yardım kampanyamızı başlatıyoruz. Milli takımlarımızın tüm mensuplarını, kulüp takımlarımızı, kulüp Başkanlarımızı, tüm futbolcularımızı, teknik direktörlerimizi, hakemlerimizi, gözlemcilerimizi, temsilcilerimizi, derneklerimizi, iyi günde ve kötü günde futbol sevgisini cömertçe paylaşan tüm taraftarlarımızı halkımızın bu elim gününde depremzedelerimizin yanında durmaya ve başlattığımız kampanyaya nakdi olarak destek olmaya davet ediyoruz. Biz; büyük ve güçlü bir aileyiz. Zorluklarda, felaketlerde birbirine daha da çok kenetlenen bir camiayız. Gelin bugün el ele verelim ve birlikte destek olalım.

Söz konusu depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, ailelerimize sabırlar niyaz ediyoruz. Devletimize, arama kurtarma ekiplerine, sağlık personeline, insani yardım çalışanlarına güç kuvvet diliyoruz.

TC ZİRAAT BANKASI A.Ş. KAMU KURUMSAL ŞUBESİ – AFAD HESABI

TR 73 0001 0017 4555 5555 5552 04 hesap numarasına desteklerinizi göndermenizi bekliyoruz.

“DEPREM” yazarak 1866’ya da SMS göndererek kampanyamıza destek olmanızı istiyoruz.”

Samet Karadağ

Related post

TFF Genel Kurulu Neden 18 Temmuz’da Yapılacak ?

TFF Genel Kurulu Neden 18 Temmuz’da Yapılacak ?

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada Seçimli Genel Kurulun, EURO 2024 Finalleri sebebiyle 18 Temmuz 2024 tarihinde yapılacağı belirtildi. Türk Futbolu’nda…
Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Süper Lige Yükselen Ordu Ekibine Geç Tebrik

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Süper Lige Yükselen Ordu Ekibine Geç…

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Kadın Futbol 1.Ligi’nde Play-Off 5.hafta maçında Çatalca Belediyespor’u 1-0 yenerek Süper Lige yükselen Ünye Gücü Futbol Kulübü’ne…
TFF’den, Süper Lige Yükselen Ünye Gücü Futbol Kulübü’ne Tebrik Neden Gelmedi ?

TFF’den, Süper Lige Yükselen Ünye Gücü Futbol Kulübü’ne Tebrik…

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Kadın Futbol 1.Ligi’nde Bornova Hitab Spor’un Süper Lige yükselmesini konusunda tebrik eden mesaj yayımlanırken, Play-Off 5.hafta maçında…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir