• Temmuz 11, 2024
  • No Comment
  • 78

U18 Ragbi Milli Takımı Polonya’da, Ordu Fatsa’dan Feride de Kadroda

U18 Ragbi Türkiye Şampiyonası sonrasında U18 Ragbi Kadın Milli Takımı kadrosuna alınan Ordu Fatsa Cesur Yürekler Akademi Spor Kulübü ragbi…

 U18 Ragbi Milli Takımı Polonya’da, Ordu Fatsa’dan Feride de Kadroda

U18 Ragbi Türkiye Şampiyonası sonrasında U18 Ragbi Kadın Milli Takımı kadrosuna alınan Ordu Fatsa Cesur Yürekler Akademi Spor Kulübü ragbi sporcusu Feride Yıldız, Milli kafile ile Polonya’da U18 Kadınlar ve Erkekler Avrupa Trophy Serisi maçlarını beklemeye başladı.

12-14 Temmuz tarihlerinde arasında 2024 U18 Kadınlar ve Erkekler Avrupa Trophy Serisi Polonya’da düzenlenecek. Türkiye U18 Ragbi Milli Takımı Erkeklerde A Havuzu’nda İsveç, Lüksemburg ve Moldova; Kadınlarda ise B Havuzu’nda Litvanya, Romanya ve Almanya ile karşı karşıya gelecek. U18 Erkekler Avrupa Trophy Serisi maçları 12-14 Temmuz, U18 Kadınlar Avrupa Trophy Serisi maçları 13-14 Temmuz’da Polonya’nın Zabki kentinde düzenlenecek.

U18 Ragbi Türkiye Şampiyonası’nda Ordu’dan Ordu Varlıklar Spor Kulübü, Fatsa Spor Kulübü ve Fatsa Cesur Yürekler Akademi Spor Kulübü mücadele ederken, bu turnuvada dikkat çeken sporcuların davet aldığı U18 Ragbi Kadın Milli Takımı kadrosunda Ordu Fatsa Cesur Yürekler Akademi Spor Kulübü sporcuları Feride Yıldız ve Ceren Koç’ta yer almıştı. U18 Kadınlar ve Erkekler Avrupa Trophy Serisi için ise U18 Ragbi Kadın Milli Takımı kadrosuna’nda Feride Yıldız yer aldı.

Ordu’da son dönemlerde özellikle Fatsa İlçesi’nin en popüler spor dallarından bir tanesi olan Ragbi’de Milli Takıma gönderdiği sporcu gönderilmesi, ragbi sporunun popüleritesini daha da arttırmaya başladı.

SAMET KARADAĞ

Related post

Ordu’dan İki Sporcu, Ragbi U18 Milli Takım Kampına Katıldı

Ordu’dan İki Sporcu, Ragbi U18 Milli Takım Kampına Katıldı

Ragbi Federasyonu tarafından düzenlenen U18 Ragbi Türkiye Şampiyonası sona ererken bu turnuvada dikkat çeken sporcuların davet aldığı U18 Ragbi Kadın Milli…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir