Ulubey Belediyespor Resmen Açıkladı !

2020-2021 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de mücadele etmesi beklenen Ulubey Belediyespor, tarihinde ilk kez mücadele etmesi beklenen Bölgesel Amatör Lig’e katılmama kararı aldı.

Geçtiğimiz sezon Ordu 1.Amatör Lig A Grubu’nu normal sezonda lider bitiren Ulubey Belediyespor, Covid-19 pandemi sürecinin ardından Bölgesel Amatör Lig’e yükseltilmişti. Yeşil-Beyazlı ekip iki kere Amatör Lig şampiyonu olmasına rağmen yükselemediği Bölgesel Amatör Lig’e ise bu sezon yükselmişti.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Bölgesel Amatör Lig hakkında yeni açıkladığı kurallar çerçevesinde Ordu’yu temsil etmesi beklenen 4 kulüpten ikisinin katılmayacağı belirtilmişti. Altınordu Belediyespor ile birlile bu sezon Ulubey Belediyespor lige katılmayacak. Yeşil-Beyazlı ekibin hakları ise önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Lig’de mücadele etmek üzerine saklı kalacak.

Ulubey Belediyespor tarafından yapılan açıklamada ise konu ile ilgili olarak: ”Tarihimizde ilk defa mücadele edeceğimiz Bölgesel Amatör Ligi’nde, hızlandırılmış olarak oynanacak 2020-2021 sezonuna kulübümüz olarak katılmayacağız. Ancak 2021-2022 sezonunda Bölgesel Amatör Ligi’ne daha güçlenerek katılacağız” açıklaması yapıldı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!