Mart 27, 2023

Geçmiş sezonlarda birçok takımın mücadele ettiği ancak bu sezon sadece dört takımla yapılan deplasamanlı Ordu Erkekler Basketbol Yerel Ligi’nin iddialı takımı Ulubey Ohtamış Erkek Basketbol Takımı, ilk iki maçını kazandı.

2021-2022 sezonunda Ordu’da büyük heyecanla başlayan ancak sadece dört takımın mücadele ettiği Ordu Erkekler Basketbol Yerel Ligi’de ilk iki maç geride kaldı. Erkekler Basketbol Ligi’nde mücadele etme adına Mahalli Lig için oldukça iddialı bir hazırlık süreci geçiren Ordu’da yeni kurulan Basketbol Takımı Ulubey Ohtamış Erkek Basketbol Takımı parkeye çıktı.

İlk olarak kulüp tarihinin ilk turnuva maçında Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda Ordu Gençlikspor ile karşı karşıya gelen Ulubey Ohtamış Spor Kulübü, maçın ardından parkeden 97-61 galip ayrıldı. İlk maçını kazanarak moral bulan Ulubey ekibi, deplasmanda konuk olduğu Ünye AKİS-DER Spor Kulübü’nü 101-40 gibi farklı bir skorla yenerek iki maçını da kazandı.

Ulubey Ohtamış Erkek Basketbol Takımı Reşit Arif Gürsoy ise yaptığı açıklamada ‘Ulubey Ohtamış Spor Basketbol takımı bir yenilik olarak uzun zamandır Ordu’da yapılmayan yerel basketbol ligini tekrar yeniden başlattı.
İnşallah ileriye doğru daha güzel, daha iyi şeyler yapma gayreti içindeyiz. Deplasmanlı lig maçlarına hazırlanıyoruz. Takım arkadaşlarımız her geçen gün daha iyi takım olma yönünde ilerliyorlar. İnşallah maçlar bittiğinde bölgesel lige hazır hale gelecekler. Bölgesel ligde yolumuza gidebildiğimiz kadar gideceğiz. İnşallah hedef ulaşacağız’ dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!