- Ağustos 2, 2023
- No Comment
- 138
Ünye 1957 Spor İçin Yeni Başkan İddiası
Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Ünye 1957 Spor’da yapılan kongrede aday çıkmayınca kulüp kayyuma kalırken, Ünye İlçesi’nin tanınan simalarından ve daha…
Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Ünye 1957 Spor’da yapılan kongrede aday çıkmayınca kulüp kayyuma kalırken, Ünye İlçesi’nin tanınan simalarından ve daha önce Futbol Şube Sorumluluğu yapan Murat Özkaya’nın başkan adaylığı için nabız yokladığı öğrenildi.
Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararı alan ve iki kongrede de başkan adayı çıkmayında kayyuma kalan Ünye 1957 Spor’da yeni gelişmeler merak ediliyor. Ordu’yu Perşembespor ile birlikte Bölgesel Amatör Lig’de temsil edecek olan Ünye 1957 Spor için yeni bir iddia ortaya atılırken, ‘Gezelim Görelim’ programı ile tanınan Murat Özkaya’nın Ünye 1957 Spor’a sahip çıkmak istediği öğrenildi. Murat Özkaya, 2018-2019 sezonunun devre arasında başkan olan Murat Ülgen’in ekibinde futbol şube sorumluluğu görevini üstlenmişti.
Ünye 1957 Spor’da Mehmet Ali Durak’ın başkanlığı bırakmasının ardından geçen sezon yapılan Genel Kurul’da aday çıkmazken, kulüp kısa bir süre kayyumda kalmıştı. İş insanı Osman Karayiğit ise Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile görüşerek kulübü devralmıştı. Ünye 1957 Spor’da yeni sezon öncesinde aynı şekilde Murat Özkaya’nın da kulübün yeni başkanı olması bekleniyor.
Geçen sezona kötü başlayan ve hem sezon başında hem de devre arasında iki farklı takım kuran Ünye 1957 Spor, Volkan Bozkurt’un göreve gelmesi sonrasında aldığı puan ve puanlar sonrasında ligi Ulubey Belediyespor’un üzerinde tamamlayarak ligde kalmayı garantilemişti.
SAMET KARADAĞ