• Haziran 13, 2019
  • No Comment
  • 73

”Ünye 1957 Spor layık olduğu yerlerde olsun”

Önümüzdeki sezon Bal Ligindeki serüvenine devam edecek olan Ünye 1957 Spor Kulübü’nün olağanüstü kongresi salt çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi. Kongrede…

 ”Ünye 1957 Spor layık olduğu yerlerde olsun”

Önümüzdeki sezon Bal Ligindeki serüvenine devam edecek olan Ünye 1957 Spor Kulübü’nün olağanüstü kongresi salt çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi.

Kongrede yaptığı konuşmada Ünye 1957 Spor’un sahipsiz kaldığını belirterek serzenişte bulunan Kulüp Başkanı Murat Ülgen, “Koca Ünye’nin takımına sahip çıkması lazım. Bizler nereye kadar çıkabiliriz? Bizler hep beraber kenetlenmeliyiz ki, taraftar olarak, camia olarak herkesin bu işe el atması lazım ki Ünye 1957 Spor layık olduğu yerlerde olsun.” dedi.

Ülgen, “Biz Kulübü 108 bin lira borç ile teslim aldık. Biz bu işe sahip çıkalım diye girdik. Ama çok şükür ki anlımızın akı ile takımı lig de bıraktık. Biz 108 bin lira borçla aldığımız bu kulübü borçsuz bir şekilde, hatta Federasyondan gelecek paramız var. O para da geldiğinde kasa da para ile bırakacağız.” diye konuştu.

Ünye 1957 Spor Kulübü yönetimin aldığı kararla olağanüstü kongreye gidildi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleşen olağanüstü kongre ise salt çoğunluk sağlanamadığı için kongre 19 Haziran 2019 Çarşamba Günü saat 17:30’a ertelendi.

Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanı Murat Ülgen, “Bugün hazirun cetveline yeterli sayıda imzalar atılmadığı için bir hafta sonra yine Çarşamba günü saat 17:30’a ertelendi. İnşallah kongremizi haftaya gerçekleştireceğiz. İnşallah Ünye 1957 Spor’un yararı için toplanıp en güzel kararları alırız.” dedi.

Ünye 1957 Spor’un sahipsiz kaldığını ifade eden Ülgen, şunları söyledi:

“Koca Ünye’nin takımına sahip çıkması lazım. Aralık ayında Ünyespor kimsesiz kaldı. Herkes kulübü terk etti. Ama müsabakaların başlamasına 3 gün kala Ünye’de 8 arkadaşımla beraber bizler kanlı gömleği giyerek, elimizi taşın altına koyarak bu takıma sahip çıktık. Bizler nereye kadar çıkabiliriz? Bizler hep beraber kenetlenmeliyiz ki, taraftar olarak, camia olarak herkesin bu işe el atması lazım ki Ünye 1957 Spor layık olduğu yerlerde olsun.

BAL Liginde Amasyaspor, Sinopspor, Sungurlu, Turhalspor küme düştü. Diyorlar ki siz başarılısınız. Başarı şampiyonluktur, buralar değildir. Biz sadece ölüyü diriltmeye çalıştık. Takım sıfır, malzeme yok, futbolcu gitmiş. Biz gecemizi gündüzümüze kattık. Ama biz bir yere kadar. Sağlığımızdan oluyoruz. Şurada 60 tane üyeyi toplayamıyoruz. Lütfen herkes yanında ki bir kişiye anlatırsa yarın burada 100 kişi olur.

Biz Kulübü 108 bin lira borç ile teslim aldık. Biz bu işe sahip çıkalım diye girdik. Ama çok şükür ki anlımızın akı ile takımı lig de bıraktık. Taraftar, şampiyonluk istedi. Fark 2 puana kadar indi. Biz yönetime geldiğimizde hem bunlar mücadele ettik, hem de mahkemeye gittik. Ünye’nin ekmeğini yiyen bazı arkadaşlarımız bizi şikayet ettiler. Ve biz 108 bin lira borçla aldığımız bu kulübü borsuz bir şekilde, hatta Federasyon’dan gelecek paramız var. O para da geldiğinde kasa da para ile bırakacağız.

İlk dönem 150 bin liraya futbolcu vardı. Bizim aldığımız futbolcuların 3-4 tanesi 10 bin lira, diğerleri 3 bin lira. Bu şekilde mücadele ettik. İsteriz ki hep Ünyeli futbolcularla mücadele edelim. Biz BAL liginde bunu da yaptık.”

SPOR AKS

Related post

Ünye 1957 Spor Geçen Sezon Güneş İle Parladı

Ünye 1957 Spor Geçen Sezon Güneş İle Parladı

Geçen sezon mücadele ettiği Bölgesel Amatör Lige kötü bir başlangıç yapan Ünye 1957 Spor, yeni sezonda yola devam etmeyi tercih etmediği…
Ünye 1957 Spor Sol Beke Yeni Bir İsim Düşünüyor

Ünye 1957 Spor Sol Beke Yeni Bir İsim Düşünüyor

2024-2025 sezonunda yeni bir kadro yapısı ile sezona girmesi beklenen Ünye 1957 Spor, geçen sezon Bölgesel Amatör Lig’de Diyarbakırspor forması ile…
Ünye 1957 Spor Eski Savunma Oyuncusuna Kancayı Taktı

Ünye 1957 Spor Eski Savunma Oyuncusuna Kancayı Taktı

Bölgesel Amatör Lig ekibi Ünye 1957 Spor, 2022-2023 sezonunda takımda forma giyen savunma oyuncusu Emrullah Sarıhasanoğlu’nun yeni sezonda yeniden kadroya katılması…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir