Ünye 1957 Spor’da Altyapı Değişmedi !

Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Ünye 1957 Spor’da yeni başkan Mehmet Ali Durak, altyapıyı geçen sezon başında eski yönetimle de altyapı sorumluluğu için anlaşmaya varan Metin Tamtürk’e emanet etti.

2020-2021 sezonu öncesinde transfer çalışmalarının yanı sıra altyapı faaliyetlerine de hız veren Ünye 1957 Spor’da, geçtiğimiz günlerde Ünye Futbol Kulübü U19 antrenmanı ziyaret edilmişti. Ziyaretin ardından ise görüşmeler resmiyet kazandı. Ünye 1957 Spor Başkanı Mehmet Ali Durak, takımın altyapısını Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk’e emanet ettiğini açıkladı.

Bir araya gelen Ünye 1957 Spor Başkanı Mehmet Ali Durak ve yeni altyapı sorumlusu Metin Tamtürk, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çiçeği burnunda başkan Mehmet Ali Durak; “Yıllarca profesyonel liglerde mücadele eden Ünyespor’umuz belki de sağlam bir altyapısı olmadığı için amatör liglere kadar düştü. Bugüne kadar Ünye 1957 Spor Kulübü’nün ne yazık ki yeterli bir altyapısı olmamış. Bizim de altyapı için iki önceliğimiz var. Birincisi Ünye futbolunu tekrar hak ettiği yere getirmek ve ikincisi her anlamda güçlü bir altyapı tesis etmek. Bu görev için Metin Tamtürk hocamızı yol arkadaşı olarak isteyip, bizimle çalışması için rica ettik. O da sağolsun ricamızı kabul etmekten öte bizimle birlikte taşın altına elini koyacağını belirtti. Kendisinden Ünye 1957 Spor altyapısını yeniden dizayn etmesini ve gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları bu çatı altında da devam ettirmesini istiyoruz. Bunun için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimizi belirtmek isterim” dedi.

Geçtiğimiz sezon başında da altyapı sorumlusu olarak Ünye 1957 Spor ile anlaşmaya varan Metin Tamtürk ise yaptığı açıklamada: “Ünye 1957 Spor’da dün arkadaşlarımız görev yapıyordu. Bugün görev sırası bizde. Yarın da başkaları olacak. Bu bir bayrak yarışıdır ama önemli olan bu görevi kutsal görerek en iyi şekilde hizmet etmektir. Ben de bu genç yönetime güç katmaya geldim. İnşallah Ünye’de futbolu tekrar ayağa kaldırıp hem Ünye 1957 Spor’u hak ettiği yere hem de gelecekte Ünye’li gençlerin de forma giydiği bir takım oluşturmak istiyoruz. Ancak bunu tüm Ünye’lilerin desteği ile başarabileceğiz” açıklamasını yaptı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!