Mart 27, 2023

Ünye 1957 Spor’da Cezaların İlk Perdesi Açıldı !

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig ekibi Ünye 1957 Spor’da, Eynesil Belediyespor maçında yaşanan olaylarla ilgili olarak rakibe müdahalede bulunup kırmızı kart futbolcular hakkında cezalar açıklandı.

Geçtiğimiz Pazar günü Ordu’nun Ünye İlçesi’nde Ünye 1957 Spor ile Eynesil Belediyespor arasındaki karşılaşmanın özellikle uzatma anlarında yaşananlar uzun süre unutulmayacak cinsten olmuştu. Konuk ekibin 90+2’de attığı gole karşılık veremeyen Ünye 1957 Spor’da, bu golün ardından 3 futbolcu yaptıkları ile kırmızı kart görmüş, karşılaşmanın hakemi son kırmızı kart sonrasında kendisine kafa atılması ile maçı tatil etmişti.

İlk olarak Vijdan Aladağ rakibe topsuz alanda yaptığı mücahale ile kırmızı kart görmüş takibinde ise aynı sebepten dolayı Mehmet Gülmez’e kırmızı kart çıkmıştı. Aynı eylemi yapan yedek kaleci Sefa Demir ise gördüğü kırmızı kart sonrasında kırmızı kart görmüştü.

Amatör Futbol Disiplin Kurulu’nun 15 Aralık 2021 Tarih ve 15 Sayılı Toplantısında aldığı karar sonrasında Vijdan Aladağ Mehmet Gülmez’in cezaları belli oldu. Yaptıkları hareket yüzünden kırmızı kart gören Vijdan Aladağ’a 3, Mehmet Gülmez’e ise 4 maçtan men cezası verildi. Sefa Demir’den ise tedbirli olarak ihraç sonrası eylemi nedeni ile savunması istendi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!