Ünye Gençlerbirliği’nden ‘Saha’ Eylemi, Maç İptal Edildi !

Ordu 1.Amatör Lig’de Ünye Gençlerbirliği ile Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü arasında oynanması gereken karşılaşma, ev sahibi ekibin yaptığı eylem nedeniyle 2.dakikada iptal edildi.

Ünye Gençlerbirliği ile Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü arasında oynanması gereken 3.hafta karşılaşması, hafta içinde Ünye Cevizdere Tesisleri nedeniyle Ünye Şehir Stadyumu’na alınmıştı. İç saha maçlarını Cevizdere Tesisleri’nde oynayan Ünye temsilcisinin yoğun itirazına rağmen sonuç değişmemiş ve müsabaka yeri Ünye İlçe Stadı olarak netleştirilmişti.

Geçen hafta Fatsa Dolunayspor maçını 2 Nolu Sahada oynaması gerekirken son anda yapılan değişiklik ile 19 Eylül Stadyumu’nda oynayan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nün ‘güvenlik zaafiyeti’ nedeniyle değiştirilmesini istediği Ünye Gençlerbirliği maçı, ev sahibi kulübü başkanının itirazlarına rağmen Ünye Şehir Stadyumu’na alınınca, eşi benzeri görülmemiş bir protesto yapıldı.

Ünye Gençlerbirliği yönetimi Orduspor 1967 F.İ.S.K. karşısında sahaya U15 takımını çıkarırken, maç henüz 2.dakikada 2-0 oldu. 2.golden sonra karşılaşmanın hakemi santra yapılmadığı gerekçesiyle maçı iptal etti.

Ünye Gençlerbirliği cephesinin maçın iptal edilmesinin yanlış karar olduğunu ve hakem raporu ile birlikte alınacak kararların takipçisi olacaklarını söyledikleri öğrenildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!