- Mart 23, 2024
- No Comment
- 175
Ünye Gücü Futbol Kulübü Kocaeli’de Galibiyet Peşinde
Kadın Futbol 1.Ligi’nde Süper Lige çıkma hedefine devam eden ve sezonun son üç maçı kalan Ünye Gücü Futbol Kulübü, bugün…
![Ünye Gücü Futbol Kulübü Kocaeli’de Galibiyet Peşinde](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2024/03/Unye-Gucu-Futbol-Kulubu-1.jpg)
Kadın Futbol 1.Ligi’nde Süper Lige çıkma hedefine devam eden ve sezonun son üç maçı kalan Ünye Gücü Futbol Kulübü, bugün saat 12:00’de Kocaeli’de Kocaeli Bayan Futbol Kulübü ile karşı karşıya gelecek.
2023-2024 sezonunda TFF Kadın Futbol 1.Ligi’nde mücadele eden ve mücadele ettiği A Grubu’nu lider tamamlayarak Play-Off’a yükselen Ünye Gücü Futbol Kulübü, bu sezon ilk kez yapılan Play-Off Grup sürecinde ikinci sırada yer almıştı. Ünye Gücü Futbol Kulübü, Play-Off sürecinde hızlı bir başlangıç yapmıştı. Grupta ilk maçını Kocaeli Bayan Futbol Kulübü karşısında oynayan ve bu sürece 4-0’lık galibiyetle başlayan Ünye Gücü Futbol Kulübü, Kocaeli ekibi ile bu kez deplasmanda karşı karşıya gelecek.
Play-Off Grubu’nda şu ana kadar üç karşılaşma oynayan ve bu maçlarda iki galibiyet ve bir beraberlik alan Ünye Gücü Futbol Kulübü, bu maçların ardından ikinci sıradaki yerini korumayı başarmıştı. 17 puanlı Bornova Hitabspor’un hemen ardından 14 puanla ikinci sırada yer alan Ünye Gücü Futbol Kulübü, bir puanla grubun dibinde yer alan ve Süper Lige çıkma şansı kalmayan Kocaeli Bayan Futbol Kulübü’nü yenmek istiyor.
Kocaeli Bayan Futbol Kulübü ile Ünye Gücü Futbol Kulübü arasındaki kritik karşılaşma bugün saat 12:00’de Kocaeli Mehmet Ali Kağıtçı Stadyumu’nda oynanacak.
SAMET KARADAĞ