Vali Sonel’in Rafting Hedefi !

Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu’da Rafting sporunu iyi yerlere getirmek istediklerini söyleyerek ilk küreği çekti ve rafting heyecanını başlattı.

Vali Tuncay Sonel, Türkiye Rafting Federasyonu tarafından Melet Irmağında düzenlenen “Rafting Parkuru İnceleme ve Rafting Sporu Tanıtım Etkinliği” programına katıldı.

Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Rafting Federasyonunun işbirliğiyle Melet Irmağında rafting denemesi yapıldı. Melet Irmağı’nın geçtiği Altınordu İlçesi Hacılar Mahallesinde yapılan “Rafting Parkuru İnceleme ve Rafting Sporu Tanıtım Etkinliği” programında bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, “Ordu’muz ülkemizin en nadide köşelerinden bir tanesi. Deniziyle, yaylalarıyla, doğal güzellikleriyle, dereleriyle hakikaten birbirinden kıymetli güzelliklere sahip. Biz de bu güzelliklerin kıymetini bilerek gün yüzüne çıkması için Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ve ‘Ordu Ailesi’ olarak hep beraber elbirliği ile çalışacağız” diye konuştu.

Dünya Rafting Şampiyonasının 2019 yılında, 20 ülkeden 800 sporcunun katılımıyla Tunceli Munzur’da yapıldığını hatırlatan Vali Sonel, “Ordu ilimizde de rafting yapılabilecek bir potansiyele sahip olduğunu gördük. Ordu, aynı zamanda bir spor şehri. Burada çok başarılı spor branşları var. Bazı branşlarda milli sporcularımızın da yetiştiği bir şehrimiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Liderliğinde her alanda olduğu gibi sporda da Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ve Türkiye Rafting Federasyonumuzun destekleriyle Ordu’da rafting sporunu yaygınlaştırmak istiyoruz. Hem turizm açısından, hem de istihdam açısından faydalı olacaktır. Bu akan ırmakları değerlendirerek burada turizmi daha da canlandırmak, vatandaşlarımıza iş ve aş sağlamak en büyük dileğimiz” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!