Mayıs 30, 2023

Hafta sonu Ordu’da oynanan ve tüm Türkiye’nin gündemine oturan Kabadüz Belediyespor-Fatsa Dolunayspor maçında yaşanan kavgada ilk faturayı Valilik kesti.

Spor Toto Altınordu Tesisleri’nde 1-1 biten Kabadüz Belediyespor-Fatsa Dolunayspor maçının bitiş düdüğü ile birlikte ortamın birbirine girmişti. Tekmelerin havada uçtuğu kavga sonrasında birçok futbolcu hastahaneye kaldırılmıştı.

Ordu Valiliği, yaptığı açıklamada 9 oyuncuya “Spor Müsabakalarını Seyirden Yasaklama Tedbiri” uygulandığını belirtti. Valiliğin açıklamasında, İl Emniyet Müdürlüğü Spor Güvenliği Şube Müdürlüğünce olaya karıştıkları tespit edilen her iki takımdan 9 oyuncuya Ordu Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen talimat doğrultusunda, 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun gereğince “Spor Müsabakalarını Seyirden Yasaklama Tedbiri” uygulandı.

İşte O Açıklama:

“10.11.2019 tarihinde Altınordu Spor Tesisleri 2 Nolu Sahada saat:13.30’da oynanan Kabadüz Belediyespor – Fatsa Dolunayspor Ordu 1. Amatör Lig futbol müsabakası bitiminde, saha içerisinde her iki takım oyuncuları arasında arbede yaşanmış, müsabakada görevli ekipler araya girerek olayın daha da büyümesi engellenmiştir. Arbede sonucu yaralanan 3 oyuncunun gerekli tedavileri yapılmak üzere 112 unsurları ile hastaneye intikali sağlanmış, yapılan tedavilerinin ardından taburcu edilmiştir. Ordu’da amatör maçta çıkan kavgada 2 futbolcu yaralandı” şeklinde yerel ve ulusal haber kanallarına da görüntüleri yansıyan müsabaka ile ilgili olarak 11.11.2019 günü İl Emniyet Müdürlüğümüz Spor Güvenliği Şube Müdürlüğünce olaya karıştıkları tespit edilen her iki takımdan 9 oyuncuya Ordu Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen talimat doğrultusunda, 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun gereğince “Spor Müsabakalarını Seyirden Yasaklama Tedbiri” uygulanmıştır. Olay ile ilgili tahkikat devam etmektedir.”

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!