• Mayıs 6, 2020
  • No Comment
  • 58

Video Konferans Toplantısında Ne Konuşuldu ?

Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Nihat Özdemir, bugün yapılan TFF Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ardından ertelenen liglerle ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Özdemir,…

 Video Konferans Toplantısında Ne Konuşuldu ?

Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Nihat Özdemir, bugün yapılan TFF Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ardından ertelenen liglerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Özdemir, basın mensuplarının katılımı ve video konferans aracılığıyla gerçekleşen toplantının başında bir açıklamada bulundu. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir yaptığı açıklamada önemli konulara değinirken, Covid-19 salgını nedeniyle duran futbolun yeniden devam edeceğini belirtti.

Sözlerine insanlık tarihinin en zorlu dönemlerinden birisinde olduklarını belirterek başlayan Özdemir: ”Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgını, bütün dünyayı sardı ve 5 ay geçmesine rağmen etkisini hala sürdürüyor. Bu süreci birlik beraberlik içerisinde en az kayıpla atlatmaya çalışıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bu felakete karşı her türlü tedbiri zamanında alarak dünyaya örnek bir mücadele gösterdik. Pandemiyle savaşımızda her gün daha iyiye doğru gidiyoruz. Ancak tedbirlerden hiç vazgeçmeden, mücadeleyi asla bırakmadan yolumuza devam etmemiz gerekiyor.” dedi.

Futbola geri dönmekle ilgili bilgiler veren Nihat Özdemir: ”Şimdi 1.5 ay gibi bir zaman geçti. Futbol ailesi olarak hem dayanışma hem önlemler konusunda gerekli tüm adımları attık. Türkiye Futbol Federasyonu olarak virüse karşı kararlı mücadelemizle önemli bir yol aldık. Futbolun oynanabilmesi için tüm tedbirleri içeren bir protokol hazırlandı. Bunun birinci kısmını kamuoyu ile paylaştık, müsabaka evresini de en kısa sürede kulüplerimize ve kamuoyuna duyuracağız.” açıklamasını yaptı.

Artık liglerin başlayacağını açıklayan TFF Başkanı: ”Tüm şartları göz önünde bulundurarak bir yol haritası çizdik. Bütün kamuoyunun da merakla beklediği kararımızı şimdi sizlere duyurmak istiyorum. Şimdilik olmak kaydıyla, elimizde değişik senaryolarımız da bulunmakla birlikte ertelenen Süper Lig, TFF 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Liglerimizi 12-13-14 Haziran haftasında başlatma kararı aldık. Bu kararımızla liglerin belirlediğimiz takvimde oynanması için Sağlık Bakanlığımıza müracaat edeceğiz. Sağlık Bakanlığımız da konuyu bugüne kadar değerli çalışmalara imza atan Bilim Kurulumuza havale edecek.” dedi.

TFF Başkanı son olarak liglerin Temmuz ayında biteceğini ardından Ağustos ayında Şampiyonlar Ligi finalininin Türkiye’de yapılarak sezonu tamamlayacaklarını belirtti.

SAMET KARADAĞ

Related post

TFF Genel Kurulu Neden 18 Temmuz’da Yapılacak ?

TFF Genel Kurulu Neden 18 Temmuz’da Yapılacak ?

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada Seçimli Genel Kurulun, EURO 2024 Finalleri sebebiyle 18 Temmuz 2024 tarihinde yapılacağı belirtildi. Türk Futbolu’nda…
Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Süper Lige Yükselen Ordu Ekibine Geç Tebrik

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Süper Lige Yükselen Ordu Ekibine Geç…

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Kadın Futbol 1.Ligi’nde Play-Off 5.hafta maçında Çatalca Belediyespor’u 1-0 yenerek Süper Lige yükselen Ünye Gücü Futbol Kulübü’ne…
TFF’den, Süper Lige Yükselen Ünye Gücü Futbol Kulübü’ne Tebrik Neden Gelmedi ?

TFF’den, Süper Lige Yükselen Ünye Gücü Futbol Kulübü’ne Tebrik…

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Kadın Futbol 1.Ligi’nde Bornova Hitab Spor’un Süper Lige yükselmesini konusunda tebrik eden mesaj yayımlanırken, Play-Off 5.hafta maçında…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir