• Mayıs 16, 2024
  • No Comment
  • 187

Voleybol Milli Takım Başantrenörü Santarelli Yeşil Kart Aldı

2024 Milletler Ligi’nde Türkiye A Milli Voleybol Takımı’nın ikinci maçı olan Hollanda karşısında ilk sette hakemin kararını aleyhine de olsa…

 Voleybol Milli Takım Başantrenörü Santarelli Yeşil Kart Aldı

2024 Milletler Ligi’nde Türkiye A Milli Voleybol Takımı’nın ikinci maçı olan Hollanda karşısında ilk sette hakemin kararını aleyhine de olsa yaptığı itirazla değiştiren Başantrenör Santarelli ‘‘Temiz Oyun, İyi Davranış” ibaresi olan Yeşil Kart aldı.

Milletler Ligi’nde ilk maçında Japonya’ya kaybeden Türkiye A Milli Voleybol Takımı, ikinci gün maçında Hollanda karşısında karşıya gelirken Filenin Sultanları’nda Başantrenör Santarelli önemli bir hareket yaptı. Daniele Santarelli’den fair play örneği gelirken hakemin aut dediği pozisyonda rakibin sayı almasını sağladı ve blok temasını söyledi.

Daniele Santarelli’nin hakemi uyarması ve puanı Hollanda’nın almasının ardından ise karşılaşmanın hakemi İtalyan başantrenöre Yeşil Kart verdi. Daniel Santarelli büyük bir Fair-Play örneği gösterdi ve yeşil kart aldı.

Voleybolda Yeşil Kart Uygulaması Nedir?

Fair Play Yeşil Kart uygulaması, birçok ülkedeki resmi spor organizasyonlarınca tanınan bir kavram olup, sporcuların Fair Play değerlerine uygun davranmalarını teşvik etmek için eğitim programları düzenleyecek ve çeşitli Fair Play ödülleri de vererek sporcuların ve takımların adil ve dürüst davranışlarını teşvik edecek.

SAMET KARADAĞ

Related post

”Kazanmak İstiyorsak Hak Etmemiz Gerekiyor”

”Kazanmak İstiyorsak Hak Etmemiz Gerekiyor”

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın İtalyan başantrenörü Daniele Santarelli, Olimpiyat Elemeleri’nin üçüncü maçında kazanılan Peru maçının ardından TVF’nin resmi internet…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir