Mart 20, 2023

”Yaşananların Kulübümüz İle Bir İlgisi Yoktur”

Yeni Ordu Stadyumu’nda oynanan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile Kırıkkale Büyük Anadoluspor arasındaki karşılaşmada Kur’an-ı Kerim’in sayfaları kesilip konfeti yapılarak sahaya atılırken bunun yankıları ise halen devam ediyor.

2017 yılında temeli atılan Yeni Ordu Stadyumu’nda uzun yıllardır beklenen açılış olabilecek en kötü şekilde oldu. Maça ev sahipliği yapan Ordu temsilcisi Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü rakibine 4-0 mağlup olurken, maçın önüne geçecek büyük bir olay yaşandı. Karşılaşmanın 52. dakikasında Kur’an-ı Kerim sayfalarından yapılmış konfeti atılmış ve olayla ilgili 4 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan isimler serbest bırakılırken, Ordu’nun diğer temsilcisi 52 Orduspor Futbol Kulübü’nden de açıklama geldi.

Yaşanan olaylarla ilgili olarak Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü tribünlerinde yer alan Forza Fidangör taraftar grubu kendilerine oyunlar oynandıklarını belirtirken, Ordu spor camiasında ise bu olayın nasıl sonuçlacağı merakla bekleniyor. 52 Orduspor Futbol Kulübü ise konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı.

”23 Ekim Cumartesi günü Ordu ilinde yeni yapılan stadyumda oynanan ilk maçta yaşanan olaylar hakkında sosyal medya mecralarında kulübümüz hakkında yapılan yorumlar dolayısıyla açıklama yapma zorunluluğu gelişmiştir.
Öncelikle yaşanan bu durumun milli ve manevi değerlerimize bir saldırı olarak gördüğümüzü ve sorumluların adli mercilerce ortaya çıkarılıp gerekli yaptırımların yapılmasının ilimizin ve tüm müslüman coğrafyamızın beklediği bir durum haline geldiğini bildirmek isteriz. Yaşanan bu durumun kulübümüz ile bir ilgisi olmadığını, olayın yaşandığı müsabakanın takımımızın oynadığı bir müsabaka olmadığını, takımımız bu hafta 22 Ekim Cuma günü deplasman müsabakası olarak Elazığ Karakoçan Futbol Kulübü ile Elazığ ilinde karşılaştığını kamuoyunun bilgisine arz ederiz.”

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!