Haziran 8, 2023

“Yatırımları En Az 5 Yıl Altyapıya Yapın”

Ordu Futbolu’nda altyapı denildiğinde akla gelen isimlerden birisi olan Turgut Özel, Türk Futbolu’nun altyapıya yatırım yapması gerektiğini belirtti.

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde PSV’ye 5-1 kaybettiği maç sonrasında Ordu Futbolu’nda önemli bir yer edinen Turgut Özel’den özel açıklamalar geldi.

Sosyal medya hesabından maçın ardından açıklamalarda bulunan tecrübeli antrenör: Bu kadrolarla Avrupa’da başarılı olma şansın sıfır. Her yönden eksik bir Galatasaray var sahada. Bırakın şampiyon olmayı, yatırımlarınızı kulüpler olarak en az beş yıl alt yapılara yapın. Sonuçta Avrupa şampiyonu olduğun takımı tekrar kurma şansın olur.” dedi.

Erzincan’da dünyaya gelen ve futbola Erzincan’da başlayan Turgut Özel, genç yaşında Orduspor’a transfer olmuştu. Ordu’da evlenen ve ‘enişte Turgut’ olarak bilinen Özel, futbolu bıraktıktan sonra ise başta Orduspor olmak üzere birçok takımda teknik direktörlük, antrenörlük ve altyapı antrenörlüğü yaptı. Turgut Özel yeni sezonda 52 Orduspor Futbol Kulübü Futbol Okulu antrenörü olarak görev yapıyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!