- Ağustos 17, 2023
- No Comment
- 258
Yavuz İncedal: ‘’Oyuncularımın Çalışmalarından Memnunum’’
TFF 3.Lig’de yeni sezonda da hedefini şampiyonluk olarak belirleyen 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde, teknik direktör Yavuz İncedal hazırlık maçlarının sonuçlarının…
![Yavuz İncedal: ‘’Oyuncularımın Çalışmalarından Memnunum’’](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/08/yavuz-incedal.png)
TFF 3.Lig’de yeni sezonda da hedefini şampiyonluk olarak belirleyen 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde, teknik direktör Yavuz İncedal hazırlık maçlarının sonuçlarının önemi olmadığını ve oyuncuların çalışmalarından memnun olduğunu söyledi.
Geçen sezon ikinci yarının orta bölümünde 52 Orduspor Futbol Kulübü’nün başına geçen ve takımın 2.Lig hedefinde 52 Orduspor Futbol Kulübü’nü Play-Off Finali’ne kadar çıkaran Yavuz İncedal, Ordu ekibi ile hedefe ulaşamamıştı. 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde yeni sezon öncesinde takımda kalan Yavuz İncedal, takımın Bolu kampı çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.
Kariyerinde birçok şampiyonluk yaşayan Yavuz İncedal, kulübün sosyal medya hesabına açıklamalarda bulunurken, şu an sezon genelinde lazım olacak yükleme safhasında olduklarını söyledi. Yavuz İncedal: ‘’Biliyorsunuz bu kamp planlamamızı sezon başında 3 etap olarak gerçekleştirdik. Bir tanesi kendi tesisimizde Ordu’da ön çalışma dediğimiz adaptasyon dediğimiz bölüm. Onu futbolcularımızın da katkı, arzu ve istekleriyle gerçekleştirmiş olduk. Adaptasyondan sonra ikinci dönemi Bolu Abant’ta yapıyoruz. Burada daha çok taktiksel, oyuncuların uyumu, oyuncuların oyun içerisindeli uyumu ve özel maçlar serisi yaptık. Biz biraz geç geldiğimiz için bu maçları biraz geriden takip ediyoruz. Birçok takım beş, altıncı maçını oynarken biz iki maç oynadık. Yükleme safhasındayız. Futbolcuların arzuları, istekleri gerçekten üst seviyede. Kampımız çok verimli geçiyor. Bizim için ana arter ligde ne yapacağımız, ligde bize katkı sağlayacak ilk 11’i ve devamındaki hamle oyuncuları belirlemek istiyoruz. Oyuncularım çalışmalarından memnunum. Gerçekten üst düzey çalışma ve arkadaşlık gösteriyorlar. Bu mutluluk verici.’’ dedi.
52 Orduspor Futbol Kulübü’nün tecrübeli teknik direktörü Yavuz İncedal, Ankaraspor ve akabinde Ordu’da Akçaabat Sebatspor ile hazırlık maçı oynayacaklarını söylerken: ‘’Üçüncü etap çalışmalarımız da olacak. Bolu’da Ankaraspor ile hazırlık maçı yaptıktan sonra Ordu’ya dönerek kendi tesisimizde çalışacağız. Tamamen artık oyunsal format ve taktiksel çalışma yapacağız. Ligi düşünen bir anlayışımız olacak. Biz oyuncularımızın verimlerini nereye kadar alabileceğimizi ve birbirlerine uyumunu önemli görüyoruz. Skor, sonuç şu an bunlardan taraf değiliz. Bizim ana hedefimiz ligimiz. Biz oradaki hedefimizin çalışmalarını yapacağız. Oradaki hedefimizde zaten zirveye yürüyüş olacak. Akçaabat Sebatspor ile Ordu’da bir hazırlık maçı yaparak son bölüm çalışmalarımızı yaparak kendimizi lige hazırlayacağız. İyi bir yükleme yapıyoruz, bu gerçeği de bir kez daha konuşmak istiyorum. En geç üçüncü maçta daha dinamik ve ne istediğini bilen bir takım olacağız.’’ açıklamasını yaptı.
SAMET KARADAĞ