Türkiye Genç Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası’nda son 32 takım arasından en iyi 8 takım arasına girebilmek için mücadele eden Yeni Mahalle 52 Spor, önce Tarsus İdmanyurdu’nu 3-0, ardından da normal süresi 1-1 berabere tamamlanan müsabakada Gazikent Gaziantepspor’u penaltı atışları sonucunda 4-1 mağlup etti.

Sivas’ta gerçekleştirilen Genç Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası Yarı Final Müsabakalarında iki maç oynayan Yeni Mahalle 52 Spor, ikisini de kazanarak son 8 takım arasına kalmayı başardı.

Tarsus’a acımadı

İlk olarak Tarsus İdmanyurdu ile karşılaşan Mavi Beyazlı ekip, rakibini güzel bir futbol ve 3-0’lık skorla mağlup ederek son 16 takım arasına kaldı.

Penaltılarda eledi

Son 16’da ise güçlü ekiplerden biri olan Gazikent Gaziantepspor ile karşılaşan Ordu temsilcisi, rakibi karşısında kazanmak için büyük uğraş sergiledi. Son ana kadar büyük çekişmeye sahne olan müsabaka 1-1 eşitlikle tamamlandı. Uzatmalara giden karşılaşmada başka gol olmayınca seri penaltı atışlarına geçildi. Penaltılarda rakibi 4-1 mağlup eden Yeni Mahalle 52 Spor, Türkiye Genç Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası’nda en iyi 8 takımdan biri oldu.

3’ncü olmuştu

Geçtiğimiz sene Ankara’da gerçekleştirilen Genç Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası’nda da mücadele eden Yeni Mahalle 52 Spor, Türkiye 3’ncüsü olmuştu.

“Daha iyisini yapacağız”

Geçen yıl ki başarının üstüne çıkmak istediklerini söyleyen Teknik Direktör Özcan Türkmen, Sivas’ta yapılan Türkiye Genç Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası’nda çok iyi bir mücadele örneği ortaya koyarken en iyi 8 takım arasına kaldıklarını hatırlatarak, “Sivas’ta oynadığımız 2 müsabakayı da kazanarak en iyi 8 takım arasına kaldık. Önce Tarsus İdmanyurdu, ardından da Gazikent Gaziantepspor’u mağlup ettik. Yine son 8’e adımızı yazdırdık. Takımıma olan güvenim tamdı. Benim güvenimi boşa çıkarmadılar. Türkiye’de genç kızlar kategorisinde en iyi 8 takımdan birisi olduk. Geçen sene Türkiye 3’ncüsü olmuştuk. Bu yıl bu başarının da üzerine çıkmak istiyoruz. Yine en iyiler arasında yer almayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!