Yeni Ordu Stadı Eskimeye Başladı !

2021-2022 sezonunda açılması beklenen ancak bu tarihin yine uzatılacağı düşünülen Yeni Ordu Stadyumu, açılmadan eskimeye başladı.

Ordu Altınordu İlçesi’nde Durugöl Mevkii’nde ilk kazmanın 2017 tarihinde atılan Yeni Ordu Stadyumu’nun açılışı bir türlü gerçekleşmedi. Açılışı dört kez yapılacağı açıklanan ancak ertelenen Yeni Ordu Stadyumu hakkında yeni açılış tarihinin önümüzdeki sezon başlangıcı olacağı duyrulmuştu.

Koltuk kurulumu gerçekleşen Yeni Ordu Stadyumu’nda çimin gün ışığı sistemi ve spor lisesinin kaba inşaatı tamamlandı. Çevre düzeni için çalışmalar yoğun bir şekilde devam ederken, ikmal işlerinde ise sona gelindi ancak stadyumu dış cephe kaplamaları eskimeye başladı.

Görsellik ve kullanılabilirlik açısından Türkiye’nin en modern tesislerinden birisi olması beklenen ve FIFA standartlarında olan Yeni Ordu Stadı’nda, 25 loca ile 428’i kapalı 554 araçlık otopark bulunuyor. Maaliyeti ilk etapta 146 Milyon TL olarak belirtilen stadyumunda her geçen gün faaliyet artarken, yeni faaliyetin 200 Milyon TL’nin üzerine çıktı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!