Haziran 4, 2023

Yeni sezon öncesinde 19,9 yaş ortalaması kadro ile hazırlıklarını sürdüren Yeni Orduspor, geçmiş sezonların aksine bu sezon kamp yapmadan sezona başlıyor.

TFF 3.Lig’de üçüncü sezonunu geçirecek olan Yeni Orduspor’u zorlu bir sezon bekliyor. Geçmiş sezonlarda özellikle maddi anlamda hiçbir sıkıntı yaşamayan ancak beklediği şampiyonluğunu da kazanamayan Mor-Beyaz-Siyahlı ekip, yeni sezonda ise en çok maddi anlamda zorluk yaşayacak.

Sezon öncesinde Kulüp Başkanı Uğur Çelenk önderliğinde transferlerini ve kamp planlamasını yapan Yeni Orduspor’da, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin ‘iç içe geçmiş menfaat gruplarına destek olamayacağı’ açıklamasının ardından herşey tepetaklak olmuştu.

Kulüp Başkanlığını bırakan Uğur Çelenk’ten sonra yöneticiler, teknik heyet ve futbolcular da giderken, takımın yeni sezon öncesinee yapacağı kamp rezervasyonu ise iptal edilmişti. Yeniden yapılan kongrede kulüp başkanlığına gelen Temel Aşar ise takımı kampa götürmedi.

Geçen sezonların aksine bu sezon tecrübeli takım kurma sıkıntısı çeken Yeni Orduspor, hazırlık maçı dahi yapmadan sadece Ordu’da Gülyalı Tesisleri’nde çalışabildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!