Haziran 8, 2023

TFF 3.Lig’de mücadele eden Yeni Orduspor, Orduspor ile birleşme şartlarında anlaşma sağlaması durumunda yeniden kongre yapabilir.

2 Haziran öncesinde Orduspor ile birleşme konusunda son aşamaya gelen ancak Mor-Beyazlı kulübün şartlarını kabul etmeyen Yeni Orduspor, birleşme umudunu kaybetmişti. 2 Haziran’da yapılan kongrede başkan seçilen Uğur Çelenk’in yönetim kurulu listesindeki isimler ise ‘birleşme yoksa biz de yokuz’ resti çekmişti.

Orduspor ile Yeni Orduspor yönetimi bugünlerde yeniden bir araya gelirken, Uğur Çelenk’in bazı şartları kabul ettiği öğrenildi. Savaş Şimşek’in AsBaşkan olması ve yönetim kurulunda iki taraftan eşit sayıda isimler olması konusunda son anlaşmalar yapılırken, Orduspor cephesinden Mahir Akdere ve Adem Aksoy’un da yeni oluşumda önemli rol oynayacağı biliniyor.

Henüz tam anlaşma sağlanamamış olsa da, bu anlaşmaların resmî yürürlülüğe girmesi için Yeni Orduspor’un yeni bir kongre yapacağı öğrenildi. Olası kongrede Mor-Beyaz-Siyahlı ekipte 33 plan yönetim kurulu sayısı da 52’ye çıkartılacak.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!