• Eylül 16, 2019
  • No Comment
  • 35

Yeni Orduspor’da Önce Sitem Sonra İstifa !

TFF 3.Lig’de mücadele eden Yeni Orduspor’da Kulüp Başkanı Temel Aşar sosyal medya hesabından hem Ordu Valisi hem de Büyükşehir Belediye…

 Yeni Orduspor’da Önce Sitem Sonra İstifa !

TFF 3.Lig’de mücadele eden Yeni Orduspor’da Kulüp Başkanı Temel Aşar sosyal medya hesabından hem Ordu Valisi hem de Büyükşehir Belediye Başkanı’nı hedef alan sözler söyledikten sonra istifa etti.

Ligde 3 karşılaşmada 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet alan Yeni Orduspor’da istifalar bitmiyor. Maddi sorunların arka arkaya geldiği Ordu temsilcisinde, Kulüp Başkanı Temel Aşar heniz dördüncü haftayı bile görmeden istifa etti.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Başkan Aşar, Ordu Valisi Seddar Yavuz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler’e sitemde bulunduğu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

“Takımı Sahaya Çıkartmaya Söz Vermiştik”

“10 Ağustos 2019 Cumartesi günü yapılan Yeni Orduspor Olağan Kongresi’nde 3.Lig’de mücadele eden takımımızın kapatılma kararı karşısında Hüseyin Yüce, Ali Osman Osma, Aziz Tokat, Cengiz Zengin arkadaşlarımla kongrede taşın altına sadece elimizi değil vücudumuzu koyarak yönetime el koyduk. Kongrede yönetimi aldığımız 10 Ağustos günü Kurban Bayramı arifesi 11-12-13-14 Ağustos bayram günleydi yani 15 Ağustos’ta arkadaşlarımızla kolları sıvayarak 1 Eylül 2019 günü başlayacak olan lig maçlarında kulüpte tek bir futbolcusu, teknik heyeti bulunmamasına rağmen sahaya bu takımı çıkartamaya söz vermiştik.”

“Hem destek olmadılar hem de maça gelmediler”

“Hüseyin Yüce arkadaşımızın şahsi gayretleri ile önce teknik heyetimizi belirledik, sonra futbolcu ordusunu kurarak sözümüzü tutarak 1 Eylül 2019 günü Aksaray Belediyespor karşısına aslanlar gibi bir takımı sahaya çıkardık. 10 günlük çalışma ile sahaya çıkan parasız aslanlar 7 trilyon liraya kurulan takıma adeta hem futbol, hemde bu işin para işi olmadığının dersini verdiler ve sahadan 1 puanla ayrıldılar. Sonra Manisa deplasmanı ve alınan 1 puan ile bu takımın geleceğinin iyi olduğu sinyallerini verdiler. Fakat ne gariptir ki, bu süreçte bu takıma başta Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve işadamlarımız bir kuruş destek vermemişken takımın maçlarına dahi gelmemişlerdir.”

“Bir yerde biz de tıkandık”

“Buradan ifade etmek isterim ki, bu takım 3-5 kişinin değil Orduluların takımıdır ve Türkiye 3.Ligi’nde mücadele etmektedir. Yani bu takım küme düşerse profosyonel ligde takımı olmayan bir şehir olacağız. Bunu da sizlerin takdirine bırakıyorum. Biz bugüne kadar arkadaşlarımız ile takımı 3 Lig bir kupa maçına çıkardık. Yani yapabileceğimizin en üstünü yaptık, ama bir yerde bizde tıkandık.”

“Görevimden ayrılıyorum”

“Bu işer gönül işi maddi ve manevi destek olmadan yürümez yürümedide. Pazar günü oynadığımız Çatalcaspor karşında aldığımız mağlubiyeti kesinlikle hak etmedik ama dediğim gibi 10-15 günlük bir çalışma ile sahaya çıkan takımın elbette zamana ihtiyacı vardır. Bir kez daha söylüyorum bu takıma teknik heyete ve futbolcularına sahip çıkıldığında bu takım asla küme düşmez ve sezonu ilk 12 takım arasında kapatır. Bu inacımı hiç yitirmeden bugün itibarı ile Yeni Orduspor takımı başkanlığı görevimden ayrılıyorum.”

“Kongreye kadar Hüseyin Yüce ve arkadaşları bakacak”

“Takımı kongre sürecine kadar ricamızı kırmadan kabul eden Başkan Vekilimiz Hüseyin Yüce ve arkadaşlarımız idare edecektir. Görevim esnasında bana çok önemli destek veren başta Hüseyin Yüce, Ali Osman Osma, Aziz Tokat, Cengiz Zengin, Teknik Direktörümüz Telat Özden ve ekibi ile tüm futbolcularımıza kulüp çalışanlarımza teşekkür ediyor, her zaman yanlarında olmaya devam edeceğimi saygılarımla açıklıyorum. Allahım yardımcıları olsun.”

SAMET KARADAĞ

Related post

Yeni Orduspor, Uğur Durmuş’u Bekliyor !

Yeni Orduspor, Uğur Durmuş’u Bekliyor !

TFF 3.Lig 1.Grup’ta mücadele eden Yeni Orduspor’da devre arası transfer çalışmaları devam ederken, Yomraspor forması giyen Uğur Durmuş ile her konuda…
”Alt Sıralardan Uzaklaşmayı Amaçlıyoruz”

”Alt Sıralardan Uzaklaşmayı Amaçlıyoruz”

TFF 3.Lig 1.Grup’ta düşme potasından uzaklaşmak isteyen Yeni Orduspor’da hafta sonu kendi evinde oynayacağı Manisaspor müsabakası hazırlıkları devam ediyor. Teknik Direktör…
Ergin Döner İlk Sınavında Vasatı Geçemedi !

Ergin Döner İlk Sınavında Vasatı Geçemedi !

TFF 3.Lig’de mücadele eden Yeni Orduspor’un çiçeği burnunda teknik direktörü Ergin Döner, profesyonel liglerdeki ilk teknik direktörlük deneyiminde vasatı geçemedi. Sezonun…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir